امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142424
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۱
تعداد بازدید: 43
علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و با اشاره به موضوع کتاب و ...

علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و با اشاره به موضوع کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: در سال تحصیلی 94-93 یکی از سیاست‌های جدی که آموزش و پرورش دنبال می‌کند، توسعه فرهنگی کتاب و کتا‌بخوانی و تقویت درس انشاء است که در سال‌های اخیر توسط مقام معظم رهبری و رئیس جمهور تأکید شده است.
وی افزود: در رابطه با مدارس ابتدایی تلاش می‌کنیم تا توسعه و گسترش کتابخانه‌های کلاسی را داشته باشیم و این یعنی در هر کلاس درس یک قفسه‌ای پیش بینی شده است و به تدریج گسترش پیدا می‌کند.
فانی ادامه داد: در داخل قفسه‌هایی که پیش بینی شده است، کتاب‌هایی در سطح دانش‌آموزان آن کلاس در نظر گرفته شده است که هم آموزش و پرورش می‌تواند این کتاب‌ها را فراهم کند و هم بعضی از نهادهای فرهنگی و وزارت ارشاد کمک می کنند؛ ضمن اینکه اولیای دانش‌آموزان نیز کتاب‌هایی که در منزل دارند و در سطح دانش‌آموزان باشد، به مدارس هدیه می‌دهند.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در دبیرستان‌ها با همکاری وزارت ارشاد و با برگزاری نمایشگاه‌های کتاب، فعالیت‌ها انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: امسال شاهد برگزاری 50 هزار نمایشگاه کتاب در 50 هزار مدرسه بودیم و با همکاری و کمک‌های وزارت ارشاد به آموزش و پرورش و مدارس، نسبت به تجهیز کتابخانه‌های مدارس اقدام شده است.
فانی با اشاره به اینکه در این راستا اولویت جدی مدارس شبانه‌روزی است، تصریح کرد: در مدارس شبانه‌روزی فرصت‌های بیشتری در اختیار دانش‌آموزان قرار دارد و کتابخانه پژوهش سراهای دانش‌آموزی در سراسر کشور نیز تجهیز شده است و امیدواریم این حرکتی که در یکی دو سال اخیر به شدت دنبال شده است بتواند فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در بین نسل کودک و نوجوان ترویج دهد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها