امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۲۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142431
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۱
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، «الیاس خائوآ» وزیر امور خارجه سابق ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، «الیاس خائوآ» وزیر امور خارجه سابق و وزیر فعلی «کمون‌ها» و جنبش‌های اجتماعی ونزوئلا روز گذشته با انتشار یک سری از پیام‌ها در صفحه شخصی توییتر خود اعلام کرد: پیروزی حزب چپ‌گرای ائتلافی یونان (سیریزا) می‌تواند سرآغازی باشد برای پایان دوران نئولیبرالیسم در اروپا.
«خائوآ» در این خصوص خاطرنشان کرد که ملت یونان موفق شد مدل خصوصی‌سازی و کاهش حقوق اجتماعی که نئولیبرالیسم به سرزمین یونان تحمیل کرده بود را شکست دهد.
علاوه بر این، وی تصریح کرد: این بسته کاهش حقوق اجتماعی که ملت یونان را تحت تاثیر قرار داده، دقیقا شبیه همان پیشنهاد میز اتحاد دموکراتیک ونزوئلا و «انریکه کاپریلس رادنسکی» رهبر اپوزیسیون این کشور آمریکای جنوبی می‌باشد.
وزیر جنبش‌های اجتماعی ونزوئلا در بخشی دیگر از پیام‌های خود آورده است: ملت یونان امروز مدل خصوصی سازی و کاهش حقوق اجتماعی که «کاپریلس» و میز اتحاد دموکراتیک در ونزوئلا به ما پیشنهاد می‌دهند را شکست داد.
حزب «سیریزا» یونان روز گذشته با کسب 35.11 درصد از آرا موفق به پیروزی در انتخابات پارلمانی این کشور شد و اعلام کرد قصد دارد برنامه اقتصادی که این کشور با اتحادیه اروپا دارد را منحل کند.
«جیانیس میلیوس» مسئول سیاست‌های اقتصادی حزب «سیریزا» در رابطه با نشست گروه اروپا که قرار است امروز برگزار شود تصریح کرد که «گیکاس هاردوولیس» وزیر امور دارایی یونان به تمام مسائل فنی این موضوع پایان خواهد داد.
«خائوآ» در نهایت افزود: ملت یونان پس از مبارزه‌ای طولانی و تاریخی علیه نئولیبرالیسم، به پیروزی دست یافت؛ حزب «سیریزا» هوایی تازه برای اروپا است.
انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار