امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142446
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۱
تعداد بازدید: 69
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیروزی چپ گرایان در انتخابات روز گذشته یونان علاوه بر اینکه به معنای پایان ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیروزی چپ گرایان در انتخابات روز گذشته یونان علاوه بر اینکه به معنای پایان برنامه‌ های ریاضت اقتصادی خواهد بود، برای اسرائیل مفهوم  دیگری هم دارد و آن روی کار آمدن دولتی است که سیاست‌های ضد اسرائیلی دارد.

بر اساس گزارش «جروزالم‌پست»، اسرائیل و یونان از سال 2008, همکاری‌های نزدیکی در زمینه مسایل نظامی, اطلاعاتی, اقتصادی و حتی هنری دارند.حزب سیزیرا بارها خود را به عنوان حزبی که هوادار فلسطینیان و برنامه‌های آنان است معرفی کرده است. حزب سیپراس در حالی که خواستار همکاری نظامی یونان و اسرائیل است اما در عین حال از تشکیل کشور فلسطین بنابر توافق مرزهای 1967 حمایت کرده است.

 

 

 در این گزارش آمده است که حزب «الکسیس سیپراس» چندین بار اعلام کرده است که گرایش‌های ضد یهود ندارد و «نیکوس کنستانتوپولوس» رهبر پیشین این حزب به عنوان وکیل مدافع اعرابی فعالیت کرده است که به اتهام تروریستی در یونان بازداشت شده‌اند.

این در حالی است که سال گذشته این حزب اعلام کرده بود که اقدامات موثری را در راستای پایان دادن به حملات خونبار صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان صورت می‌دهد.

سیپراس در جریان تظاهراتی که تابستان گذشته در آتن علیه اقدامات اسرائیلی‌ها در غزه برگزار شد گفته بود:« دیدن کشتار کودکان اسرائیلی در فلسطین غیر قابل قبول است.ما باید صدا و قدرت واحدی شویم تا در صلح زندگی کنیم و بر همبستگی خود با فلسطینیان تاکید کنیم.»

وی افزود:«وقتی کودکان و غیرنظامیان در ساحل همان دریایی کشته می‌شوند که در مرزهای کشورهای اروپایی گسترده است، ما نمی‌توانیم رویکرد خنثی داشته باشیم. چرا که این اتفاقی است که در آن سوی مدیترانه رخ می‌دهد و روز دیگری می‌تواند در کشور ما هم تکرار شود.»

در انتخابات زودهنگام پارلمان یونان که روز یکشنبه 25 ژانویه 2015 برگزار شد، حزب چپ گرای سیریزا به رهبری سیپراس موفق به کسب اکثریت قاطع آرا شد.انتظار می‌رود با اعلام نتیجه انتخابات، دولت جدید یونان به نخست‌وزیری «آلکسیس سیپراس» تشکیل شود.

پیروزی چپ‌گرایان واکنش‌های گسترده‌‌ای را در سطح اروپا به دنبال داشته است.

انتهای‌پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار