امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142453
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۱
تعداد بازدید: 114
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر کشور مصر امروز (دوشنبه) یک روز پس از درگیری‌های خونین در این کشور اعلام کرد که ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر کشور مصر امروز (دوشنبه) یک روز پس از درگیری‌های خونین در این کشور اعلام کرد که 516 نفر از طرفداران گروه اخوان‌المسلمین در تظاهرات روز گذشته دستگیر شدند.
«محمد ابراهیم» در نشست خبری افزود: نیروهای امنیتی موفق شدند 516 نفر از عناصر وابسته به اخوان المسلمین را در مناطق مختلف این کشور که در حمله به مراکز عمومی و خصوصی و تیراندازی به نهادهای امنیتی و انفجار دست داشتند را دستگیر کنند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر کشور مصر افزود: 20 نفر از جمله دو نیروی پلیس روز یکشنبه در درگیری 12 ساعته نیروهای پلیس و تظاهرات کنندگان کشته شدند.
 انقلاب سال 2011 که در 25 ژانویه آغاز شد سرنگونی مبارک را به دنبال داشت. در انتخاباتی که پس از سقوط مبارک برگزار شد، مرسی کاندیدای مورد حمایت اخوان ‌المسلمین به عنوان رئیس‌جمهور مصر انتخاب شد سپس در پی یک کودتای نظامی به رهبری عبدالفتاح السیسی، فرمانده سابق ارتش و رئیس‌جمهور کنونی در ژوئیه 2013 از قدرت برکنار شد.
دولت مصر از زمان برکناری مرسی هر گونه تظاهرات مخالفان خود را سرکوب کرده به گونه‌ای که طی یک سال گذشته صدها تن از آنان در درگیری‌ با نیروهای امنیتی مصر کشته شدند.
انتهای پیام/ح

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار