امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142460
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چهارمین نشست میان حزب الله لبنان و جریان السمتقبل در شرایطی برگزار شد که طرفین با صدور ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چهارمین نشست میان حزب الله لبنان و جریان السمتقبل در شرایطی برگزار شد که طرفین با صدور بیانیه& zwnj;ای بر ادامه حمایت همه جانبه از ارتش و نیروهای امنیتی این کشور در مقابل با تروریست‌ها تاکید کردند.

پایگاه خبری العهد لبنان با اشاره به پیشرفت این مذاکرات و آثار آن در میان افکار عمومی در لبنان تاکید کرد که طرفین در پایان این نشست بر لزوم اقدامات عملی برای تقویت ثبات در کشور اتفاق نظر داشتند.

نخستین جلسه گفت‌وگوی حزب الله و جریان المستقبل سه‌شنبه 2 دی، دومین جلسه 14 دی ماه و سومین جلسه هم در 26 دی در مقر پارلمان لبنان برگزار شد که با استقبال گسترده سیاسیون و آحاد مختلف مردم لبنان روبه‌رو شد.

در دور اول این مذاکرات طرفین بیشتر درباره دستور کار مذاکرات و در دور دوم این مذاکرات که به ریاست «نادر الحریری» برگزار شد، درباره اجرای طرح‌های امنیتی در مناطق بقاع شمالی صحبت کردند.

این ‌دیدار در چهار سال گذشته برای اولین بار انجام شده و در راستای حل اختلافات گروه‌های سیاسی لبنان در مسائل مختلف بویژه درباره تعیین رئیس‌جمهور جدید انجام می‌شود.

پس از به پایان رسیدن دوره ریاست جمهوری «میشل سلیمان» در بهار گذشته، اکنون بیش از 240 روز است که لبنان بدون رئیس جمهور است و در «خلأ سیاسی» به سر می‌برد.

پیشتر دبیر کل حزب الله درباره این گفت‌وگو گفته بود که گفت‌وگوها میان المستقبل و حزب الله با جدیت مطلوبی از جانب دو طرف دنبال می‌شود و این گفت‌وگوها به سود کل لبنان است. نصرالله همچنین گفته بود که هرگونه گفت‌وگو بین جریانات سیاسی مختلف لبنانی مطلوب است.

دبیر کل حزب‌الله همچنین در مصاحبه با المیادین در خصوص گفت‌وگوها میان دو طرف، گفت که ممکن است اگر دو طرف به تفاهمی برسند، این تفاهم به توافق مکتوب نیز برسد و اگر چنین اتفاقی بیفتد، احتمال دیدار سعد الحریری نخست‌وزیر سابق، رئیس حزب المستقبل با او وجود دارد.
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها