امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142463
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «روی ماشه ته » وزیر امور خارجه پرتغال که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده، ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «روی ماشه ته » وزیر امور خارجه پرتغال که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده، ظهر دوشنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار از حرکت رو به جلو پرتغال برای توسعه مناسبات با کشورمان استقبال و تصریح کرد: همکاری‌های دو کشور می‌تواند در عرصه‌های مختلف گسترش یابد.

ظریف افزود: دو کشور ظرفیت‌های مناسبی برای افزایش همکاری‌های اقتصادی دارند و بخش‌های خصوصی دو کشور موتور این همکاری‌ها محسوب می‌شوند.

وزیر امور خارجه کشورمان بر ارتقاء همکاری‌های دو کشور در صنعت توریسم و روابط تنگاتنگ اتاق‌های بازرگانی دو کشور تاکید کرد.

محمدجواد ظریف رویکرد کنونی کشورهای اروپایی در خصوص مذاکرات هسته‌ای بین جمهوری اسلامی ایران وگروه 1+5 مبنی بر مخالفت با اعمال فشار و تحریم جدید علیه ایران و فرصت دادن به دیپلماسی را مثبت ارزیابی ولی در عین حال تصریح کرد: اتحادیه اروپا می‌تواند نقش فعالتری را در مذاکرات هسته‌ای ایفا کند.

وزیر امور خارجه پرتغال نیز در این دیدار ایران را یکی از مهمترین بازیگران در منطقه خاورمیانه خواند که می‌تواند به تثبیت اوضاع و حفظ ثبات و آرامش در منطقه کمک کند.

«رویی ماشه ته » همچنین ابراز امیدواری کرد که مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 هرچه سریعتر به نتیجه برسد.

وی بر حق جمهوری اسلامی ایران در داشتن انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها