امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142466
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک افسر سابق سیا که از عوامل دست‌اندرکار در اجرای عملیاتی بسیار محرمانه درباره ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک افسر سابق سیا که از عوامل دست‌اندرکار در اجرای عملیاتی بسیار محرمانه درباره برنامه هسته& zwnj;ای ایران بوده است روز دوشنبه به درز اطلاعات محرمانه مربوط به این عملیات محکوم شد.

آقای «جفری استرلینگ»، 47 ساله، متهم است اطلاعات مربوط به عملیات محرمانه‌‌ای که قرار بوده طی آن به ایران برنامه‌های غلط هسته‌ای ارائه شود را به یک خبرنگار روزنامه نیویورک‌تایمز فاش کرده است.

روزنامه واشنگتن‌پست روز دوشنبه گزارش داد هیئت منصفه دادگاهی در آمریکا آقای استرلینگ را در تمامی 9 مورد اتهامی مجرم شناخت.

بازپرسان پرونده استرلینگ ادعا کرده‌اند وی اقدام به افشای غیرمجاز اطلاعات دفاعی آمریکا و اطلاعات دیگری کرده است که برای دیگران خطرات جانی به همراه داشته و یکی از معدود سازوکارهای در دسترس واشنگتن برای «بازداری برنامه هسته‌ای ایران» را مختل کرده است.

قاضی منطقه‌ای دادگاه آمریکا به استرلینگ اجازه داده تا زمان صدور حکم در 24 آوریل به قید وثیقه آزاد باشد.

استرلینگ سال 2010 متهم شد که اطلاعات محرمانه یکی از عملیات‌های خرابکارانه سیا علیه برنامه هسته‌‌ای ایران را به جیمز رایزن، خبرنگار روزنامه نیویورک‌تایمز داده است. 

آقای رایزن در کتابی به نام حکومت جنگ در سال 2006 جزئیات مربوط به این عملیات ادعایی به نام «عملیات مرلین» را منتشر کرد.

آمریکا در زمان ریاست جمهوری «بیل کلینتون» طی عملیاتی مخفیانه موسوم به «عملیات مرلین»، بنا داشت با در اختیار قراردادن اطلاعات ناقص مربوط به برنامه هسته‌ای، از راه به خدمت گرفتن یک دانشمند روسی، ایران را در برنامه هسته‌ای خود ـ که به گفته غرب اهداف نظامی دارد ـ ناکام بگذارد.

این عملیات، زمانی که دانشمند روس برای کسب اعتبار از دست رفته و حفاظت از خود در برابر انتقام ایرانی‌ها، به افشای جزئیات ناقص اطلاعات پرداخت، شکست خورد.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها