امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۸:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142475
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۱
تعداد بازدید: 168
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «زندگی دکمه بازگشت ندارد» از «مقدمه و سه فصل انگشت ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «زندگی دکمه بازگشت ندارد» از «مقدمه و سه فصل انگشت شستی‌ ها و گوشی به سرها، مسافران تاریکی و روشنایی، زندگی دکمه بازگشت ندارد» تشکیل شده است.

این کتاب، گزارشی از رابطه میان زندگی در شهرهای جدید و رسانه‌های اجتماعی با فعالیت‌های کاری، اجتماعی و سیاسی، فرهنگی و ارتباطی، امور روزمره، تعامل میان آن‌ها، اثرگذاری‌ها و آسیب‌های‌شان و در نهایت، چاره‌هایی برای رهایی یا کم‌کردن از پیامدهای این حادثه است.

فصل اول این کتاب در برگیرنده بازخوانی آثار و نتایج مستقیم فناوری‌های مجازی نو در زندگی (بیش‌تر اینترنت و تلفن همراه و کمتر مواردی همچون ماهواره) و روابط اجتماعی و تعامل‌های فردی است و فصل دوم، بیشتر این موضوع را ضرب در خودرو، خیابان، شهر و همچنین تفریح و تفرج بررسی می‌کند.

در فصل اول نویسنده در رابطه با نتایج مستقیم فناوری‌های مجازی نو در زندگی نوشته است: «دوربین‌های کوچک گوشی همراه با هر مگاپیکسلی، ضبط‌‌کننده حوادث و رویدادها و ماجراهای زندگی هستند؛ گاهی خواسته و ناخواسته و برای بازخوانی خوشی‌هایی در گذشته و از یاد رفته و بعضاً هم وقایع سخت و ناگوار. این دوربین‌ها به اقتضای ضرورت تولید و تولدشان، همراه دائمی و بی‌فاصله صاحبانشان هستند و لحظه‌ای آن‌ها را رها نمی‌کنند و گاهی حتی به خصوصی‌ترین حریم‌های زندگی نیز راه می‌یابند و گویی‌ صاحبان آن‌ها از وجودشان دل‌زده و آزرده نمی‌شوند.»

 فصل سوم به زندگی روزمره، آداب معاشرت، سلوک فردی و پوشش می‌پردازد. همه این موضوعات در ترکیبی از مثال‌های عینی و جزئی‌نگرانه در شرح و بسیط رفتارهای مدنظر و نظریه‌های ساده‌سازی‌شده جامعه‌شناختی مطرح می‌شوند و دورنمای تمامی گفت‌وگوها نیز نمایش واکنش‌ها به رسانه‌های نو و گسترش شهرنشینی است.

کتاب «زندگی دکمه بازگشت ندارد» در 132 صفحه، دو رنگ، قطع پالتویی، صفحه آرایی جذاب، شمارگان 13هزار جلد و قیمت 5هزار تومان از سوی دفتر نشر معارف به چاپ رسیده است.

***

برای تهیه کتاب «زندگی دکمه بازگشت ندارد» می‌توان از طریق سایت پاتوق کتاب ketabroom.ir یا دفتر مرکزی نشر معارف قم (02537740004) یا از طریق فروشگاه‌های پاتوق کتاب تهران (تلفن 88911212) اقدام کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها