امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142478
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۱
تعداد بازدید: 228
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجموعه 3 جلدی «آزادی خواهان بزرگ جهان» به زندگی و مبارزات ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجموعه 3 جلدی «آزادی خواهان بزرگ جهان» به زندگی و مبارزات «مهاتما گاندی& raquo;، «مارتین لوترکینگ» و «نلسون ماندلا» اختصاص دارد.

* نلسون ماندلا؛ سفید اندیش سیاه

کتاب نخست با نام «سفید اندیش سیاه» نامگذاری شده است که به زندگی و مبارزات نلسون ماندلا مربوط می‌شود و توسط «کالین دگنن»، «اندی هاپکینز» و «ژاکلین پوتر» نوشته و «محمدامین بابا ربیع» آن را ترجمه کرده است.

این کتاب از مجموعه کتاب‌های «آزادی خواهان بزرگ جهان» است که برای گروه سنی نوجوان در حوزه سیاست از سوی مؤسسه نشر و تحقیقات ذکر منتشر و روانه بازار نشر شده است.

«نلسون ماندلا» یک آزادی‌خواه و یکی از مهمترین رهبران جهان بود که پس از تحمل 27 سال زندان رئیس جمهور آفریقای جنوبی شد و کتاب «سفید اندیش سیاه» زندگی او است.

در بخشی از این کتاب درباره «تغییرات زندگی زندان»، می‌خوانیم: در سال 1977 میلادی، مسئولین زندان اعلام کردند که زندانیان سیاسی مجبور به کار اجباری نیستند. برای همین ماندلا باغچه‌ای در زندان درست کرد. او به آشپز زندان و زندانبان‌ها سبزیجات می‌داد و باغچه‌اش را بسیار دوست داشت.

نلسون کتاب‌های زیادی می‌خواند و تنیس هم بازی می‌کرد. در سال 1980 میلادی، به زندانیان حق خواندن روزنامه داده شد و قلب ماندلا با خواندن این جمله، پر از امید شد: «ماندلا را آزاد کنید.»

ناگهان در آوریل 1982 میلادی، مسئولین زندان ماندلا، والتر سی سولو و دو تن دیگر را به زندان پولس مور در توکای واقع در شهر کیپ منتقل کردند.

بر اساس این گزارش، مؤسسه نشر و تحقیقات «ذکر» کتاب «سفید اندیش سیاه» را در 46 صفحه و با قیمت 2200 تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

 

* روایتی از زندگی و مبارزات «مهاتما گاندی» در کتاب «فرزند تبعیض، پدر آزادی»

«فرزند تبعیض، پدر آزادی» نام دوم از مجموعه کتاب‌های «آزادی‌خواهان بزرگ جهان» است که به زندگی و مبارزات «مهاتما گاندی» اختصاص دارد که توسط «اف. سی. فریتاس» تألیف و «محمدامین بابا ربیع» آن را ترجمه کرده است.

«درد من تنهایی نیست، بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت، بی‌عرضگی را صبر و تبسم بر لب، این حماقت را حکمت خدا می‌دانند.»، این‌ها سخنان کسی است که بدنه بزرگ‌ترین امپراطوری زمان خود را به لرزه درآورد و حکمرانان و فرماندهان را با انسانیت خویش مغلوب ساخت.

با طبقات محروم و آنان که در جامعه پست و پلید خوانده می‌شدند، زندگی کرد. کشورش موفق به تولید بهترین پارچه‌ها شد اما پادشاه بی‌تاج باز هم از همان پارچه دست‌ساز خود استفاده می‌کرد. این‌ها سخنان «گاندی» است.

گفتنی است، مؤسسه نشر و تحقیقات «ذکر»، کتاب «فرزند تبعیض، پدر آزادی» را در 96 صفحه و با قیمت 3800 تومان منتشر کرده است.

 

* زندگی و مبارزات «مارتین لوترکینگ» در کتاب «از رویا تا واقعیت»

کتاب دیگر از مجموعه «آزادی‌خواهان بزرگ جهان» به زندگی و مبارزات «مارتین لوترکینگ» مربوط می‌شود که با نام «از رویا تا واقعیت» نامگذاری شده است.

این کتاب نیز توسط «آلن سی» و «مک لین» نوشته شده و «محمدامین بابا ربیع» آن را ترجمه کرده است.

«در سر رویایی دارم...»، این‌ها از جمله معروف‌ترین کلماتی هستند که در تاریخ آمریکا به چشم می‌خورند. وقتی مارتین لوترکینگ این سخنان را در سال 1963 در واشنگتن گفت، هزاران نفر برای او هلهله می‌کردند و سخنانش در تمام دنیا پخش می‌شد. اما در کمتر از پنج سال بعد از آن به ضرب گلوله کشته شد.

 

بر مبنای این گزارش، مؤسسه نشر و تحقیقات «ذکر» کتاب «از رویا تا واقعیت» را در 48 صفحه و با قیمت 2200 تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها