امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۸:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142495
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۱
تعداد بازدید: 50
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ بیست‌وششمین نشست از سلسله نشست‌های عصرانه‌های ادبی

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ بیست‌وششمین نشست از سلسله نشست‌های عصرانه‌های ادبی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به علی‌اکبر والایی اختصاص پیدا کرد.

در این نشست که ساعت 17:30 سه‌شنبه هفتم بهمن در محل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برگزار می‌شود، یوسف قوجق، راضیه تجار، داوود امیریان، محمدرضا اصلانی، محمدعلی گودینی، احمد عربلو، اکبر خلیلی و جواد محقق حضور دارند، والایی و آثار داستانی او مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند.

والایی داستان نویسی را به طور جدی از 64 آغاز و از سال 65 همکاری اش را با برنامه قصه ظهر جمعه رادیو شروع کرد. وی نویسندگی این برنامه را با وقفه هایی چند ساله به مدت دوازده سال ادامه داد. او هم زمان با نوشتن قصه، بیش از سیصد نمایشنامه برای رادیو نوشت. بیشتر آثارش را پیش از چاپ در ماهنامه های خاص نوجوانان همچون مجلات رشد، سوره نوجوان، سروش نوجوان، آینده سازان و ... منتشر ساخت.

والایی در 1368 اولین اثرش را که یک داستان بلند است، به دست چاپ رساند. وی داستان نویس ادبیات پایداری است و بیشتر در گروه سنی نوجوانان و در زمینه ادبیات دفاع مقدس سه مجموعه داستان نوشته‌ است. نخست، "زندگینامه شهید حاج احمد" است. مجموعه داستان "مشق خاکی"، اولین اثر والایی در مضمون دفاع مقدس بود که مورد تحسین برخی از منتقدین و صاحب‌ نظران قرار گرفت. همینطور مجموعه داستان "آوای پرستوها" هم با مضمون جنگ بوده است.

حضور عموم علاقه‌مندان در این مراسم آزاد است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها