امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14251
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۵
تعداد بازدید: 112
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، بر اساس آمارهای ارائه شده در یکی از گزارش‌های معتبر انرژی جهان با عنوان «مرور آماری انرژی جهان» که توسط شرکت ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، بر اساس آمارهای ارائه شده در یکی از گزارش‌های معتبر انرژی جهان با عنوان «مرور آماری انرژی جهان» که توسط شرکت انگلیسی «بریتیش پترولیوم» هر سال منتشر می‌شود، مصرف انرژی هسته‌ای ایران در سال 2012، نخستین سال اجرای تحریم‌های به اصطلاح فلج‌کننده غرب علیه ایران نسبت به سال قبل از آن، 1252 درصد افزایش یافته است.

«بریتیش پترولیوم» در شصت‌ و دومین گزارش سالانه خود آورده است، ایران در سال 2012 معادل 0.3 میلیون تن نفت، انرژی هسته‌ای مورد استفاده قرار داده است که نسبت به سال 2011 افزایش1252 درصدی را نشان می‌دهد.

این درحالی است که آمریکا و کشورهای غربی بارها اذعان کرده‌اند که هدف آنها از اجرای تحریم‌ها علیه ایران، توقف روند برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران است.

بر اساس این گزارش، میزان مصرف انرژی هسته‌ای در آمریکا در سال 2012 نسبت به سال قبل از آن 2.9 درصد کاهش یافته است. میزان مصرف این نوع انرژی در کشورهای فرانسه و آلمان نیز در مدت مشابه به ترتیب 4 درصد و 8.1 درصد کاهش یافته است.

همچنین، این آمار از کاهش 89 درصدی مصرف انرژی هسته‌ای ژاپن در سال 2012 نسبت به سال 2011 خبر داد. این کاهش در پی وقوع زمین‌لرزه و سونامی  که منجر به نشست مواد هسته‌ای از نیروگاه اتمی این کشور شد، صورت گرفته است.

انتهای پیام/م  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها