امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142518
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۰
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد،در پی آغاز گسترده ترین عملیات نظامی ارتش و نیروهای بسیج مردمی عراق در استان صلاح الدین، ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد،در پی آغاز گسترده ترین عملیات نظامی ارتش و نیروهای بسیج مردمی عراق در استان صلاح الدین، بخش& zwnj;هایی از مناطق تحت اشغال داعش در این استان آزاد شده است.

این عملیات، در مناطق یثرب، البوحشمه و بلد در جنوب استان صلاح الدین آغاز شده است.

«کریم النوری» مشاور رسانه‌ای «هادی العامری»، دبیرکل سازمان بدر عراق در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره پیشروی‌های خوب نیروهای امنیتی عراق و بسیج مردمی در مبارزه با داعش گفت: در پی آزادسازی آخرین پایگاه داعش در شمال المقدادیه و پاکسازی همه روستاهای توابع الصدور که آخرین مراکز حضور داعش در استان دیالی بود آزادسازی کامل این استان را اعلام کردیم.

وی درباره ایستگاه بعدی نیروهای بسیج مردمی گفت: نیروهای داوطلب عازم استان صلاح الدین شده‌اند تا آن را به طور کامل از چنگ داعش خارج کنند به گونه‌ای که برنامه‌های فوری برای بازپس‌گیری مناطق الدور، العلم و تکریت از چنگ تروریست‌ها خواهند داشت.

النوری با اشاره به اینکه بسیج مردمی منتظر دستور دولت برای پیشروی در استان صلاح الدین است، افزود: بسیج مردمی در آماده‌باش کامل برای پاسخ به دستور مرجعیت و دولت به سر می برد.

مشاور هادی العامری درباره مدتی که برای آزادسازی استان صلاح الدین زمان لازم است، گفت: آزادسازی مناطق باقی مانده استان صلاح الدین که در چنگ داعش است پیچیده‌تر و مشکل‌تر از مناطق شمال المقدادیه یا جرف الصخر، السعدیه، جلولاء یا آمرلی نخواهد بود در حالی که ما این مناطق را ظرف دو روز آزاد کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه آزادسازی صلاح الدین زمان زیادی نخواهد برد، گفت: چیزی که به زمان نیاز دارد انتقال سلاح از جایی به جای دیگر است چرا که ما برخی تجهیزات از جمله موشک‌های کاتیوشا و توپخانه در اختیار داریم که سعی می کنیم ظرف دو هفته آنها را انتقال دهیم.

النوری در پایان سخنان خود تصریح کرد: ما وعده می دهیم همان گونه که استان دیالی را آزاد کردیم صلاح الدین را نیز در مدت زمانی منطقی که همه را غافلگیر کند آزاد کنیم.
خلبانان عراقی جمعه گذشته با جنگنده‌های سوخو به مخفیگاه‌های داعش در یثرب و جنوب شهر تکریت در مرکز استان صلاح الدین حمله کردند که این حمله، به فرار جمعی فرماندهان و عناصر داعش منجر شد.

نیروهای ارتش و داوطلبان مردمی عراق نیز پس از تحمیل تلفات سنگین به عناصر داعش در مناطق الضلوعیه و بلد، پیشروی به حومه این مناطق برای پاکسازی آن از عناصر داعش را آغاز کردند.

«مهند العقابی» مسؤول اطلاع رسانی نیروهای داوطلب مردمی حضور داعش در الضلوعیه و بلد تهدیدی برای شهرهای سامرا و بلد به شمار می‌رود.

العقابی افزود: این دو شهر، از سال 2003 تاکنون شاهد فجایع بسیاری بود که تروریست‌ها بر سر مردم آنها آورده اند بنابراین پاکسازی آن از اهم امور شمرده می‌شود.

«رائد الجبوری» استاندار صلاح الدین، نیز اعلام کرد که عملیات در این استان با هدف آزادسازی اراضی تحت اشغال داعش و نجات خانواده‌هایی صورت می‌گیرد که داعش از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها