امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142529
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۰
تعداد بازدید: 146
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به ایروان، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در پاسخ به دعوت همتای ارمنی خود و در ...

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به ایروان، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در پاسخ به دعوت همتای ارمنی خود و در راستای رایزنی درباره مناسبات دوجانبه به ایروان سفر کرده، با ادوارد نعلبندیان همتای ارمنی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

این اولین سفر ظریف به ایروان بعد از تصدی این سمت است. ادوارد نعلبندیان وزیر خارجه ارمنستان 15 اردیبهشت سال جاری (1393) در پاسخ به دعوت ظریف به تهران سفر کرد و در این سفر آخرین روند روابط دوجانبه و موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله وضعیت سوریه و اوکراین، مذاکرات ایران و 1+5 و ... مورد بحث و تبادل نظر وزرای خارجه دو کشور قرار گرفت. فعال سازی مجدد کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور در دوره جدید روابط و با توجه به تغییر مسئول ارمنی این کمیسیون از دیگر موضوعات مطرح شده در دیدار ظریف و نعلبندیان بود. نعلبندیان همچنین در این سفر از ظریف برای دیدار از ارمنستان دعوت به عمل آورد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها