امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142543
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۸
تعداد بازدید: 155
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) خانه ملت رسیدگی به ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) خانه ملت رسیدگی به برخی مواد ارجاعی اصلاح شده لایحه خروج از رکود به کمیسیون مربوطه را ادامه دادند و ماده 22 الحاقی این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، همه پالایشگاه‌های کشور مشروط به پرداخت و تسویه وجوه نفت‌خام و معیانات گازی خریداری شده تحویلی به قیمت هر بشکه 95 درصد تحویل روز کشتی (فوب) خلیج‌فارس و به صورت نقدی یا اعتبار اسنادی یک‌ماهه به شرکت دولتی ذی‌ربط تابعه وزارت نفت،‌ مجازند فرآورده‌های نفتی مازاد بر نیاز داخلی را رأساً صادر نمایند.

مجلس وزارت نفت را مکلف کرد به میزان نفت‌خام و میعانات گازی فروخته شده به پالایشگاه‌هایی که به شکل فرآورده صادر می‌کنند، سهم صندوق توسعه ملی را متناسب با قیمت نفت‌خام تحویلی به پالایشگاه به صندوق پرداخت کند.

وکلای ملت مقرر کردند استفاده از ساز و کارهای بورس انرژی در خرید و فروش نفت‌خام و میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی و انرژی برق در اولویت قرار دارد.

مجلس همچنین شرکت دولتی ذی‌ربط تابعه وزارت نفت را مجاز کرد قیمت پایه نفت‌خام و میعانات گازی عرضه شده در بورس را یک تا دو درصد کمتر از 95 درصد قیمت فوب خلیج‌فارس تعیین کند. 2 تا 3 درصد کمتر از بند یک برای توسعه پالایشگاه‌های موجود یا احداث پالایشگاه‌های جدید تا 10 سال پس از بهره‌برداری تعیین کنند.

به موجب مصوبه مجلس، به وزارت نفت و سایر دستگاه‌ها اجازه داده شد برای تشویق کشتی‌های خارجی به سوخت‌گیری و تأمین سایر نیازهای خود در بنادر ایران، از ابزارهای تشویقی و قیمت‌های ترجیحی نسبت به سایر رقبا در تأمین سوخت و سایر نیازها استفاده کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها