امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142551
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۸
تعداد بازدید: 37
بسته گزارش تحلیلی روزانه فارس به تحلیل و بررسی برخی اخبار و مطالب کمتر دیده شده در لابه‌لای رسانه‌های کشور می‌پردازد. در این بسته ...

بسته گزارش تحلیلی روزانه فارس به تحلیل و بررسی برخی اخبار و مطالب کمتر دیده شده در لابه‌لای رسانه‌های کشور می‌پردازد. در این بسته گزارشی _ تحلیلی علاوه بر خوانش اخبار؛ سوابق و برخی تحلیل‌های موجود پیرامون این مطالب نیز آورده شده است.

 

***

 

عده ای به دنبال «هدف خاص» در انتخابات خبرگان

حجت الاسلام والمسلمین علی اسلامی، نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری اخیراً با اشاره به پشت پرده تحرکات انتخاباتی عده ای برای کسب جایگاه در مجلس خبرگان گفته است: عده ای به دنبال مطرح کردن برخی افراد هستند تا از طریق آنها بتوانند به اهداف مدّ نظر خود برسند.

به گزارش رسا، وی همچنین تصریح کرده است: متأسفانه عده ای به دنبال ایجاد شورای رهبری برای تعیین شخص مدّ نظر خودشان هستند و تا به امروز اقداماتی برای عملیاتی کردن نظر خود داشته‌اند.

این عضو مجلس خبرگان در ادامه بیان می کند: تفکری بنا دارد تا با ایجاد فضایی در مجلس خبرگان رهبری، عده ای اهل رأی در این مجلس داشته باشد که این آرا در شرایطی که به تغییرات لازم نیاز است بتوانند اثرگذار باشند...به طور یقین افرادی که به دنبال منافع خود در کشور هستند حتی با حضور در مجلس خبرگان رهبری هم به جایی نخواهند رسید.

 

*درباره صحبت های این عضو محترم مجلس خبرگان؛ بیان توضیحات بیشتر میسور نیست.

حجت الاسلام علی اسلامی چندی قبل نیز در لابه لای یک سخنرانی گفته بود: برخی در مجلس خبرگان به‌ دنبال تشکیل شورای دو سه نفری هستند.

به گزارش رسا، وی همچنین با اشاره به این‌که امام خمینی(ره) برخی از شوراها را در زمان حیاتشان منحل کردند، افزود: این شوراها ظاهرفریب و انتزاعی است و سطحی‌نگرها را می‌خواهند گول بزنند...نباید بگذاریم شورای دو، سه نفری به بیست نفر تبدیل شوند.

لازم به ذکر است که غیر از بحث «شورای رهبری»، چند سال قبل نیز توسط یکی از چهره ها مسئله «شورای فقهی»! و ضرورت تشکیل آن در کنار مقام منیع ولایت فقیه مطرح شده بود.

مسئله ای که همچنان در برخی مواضع سیاسی یک جریان خاص مورد اشاره قرار دارد.

 

***

 

چرا سرنوشت دولت را به زلف مذاکرات گره می‌زنند؟!

«توافق به هر قیمتی» این‌گونه روحانی را تهدید می‌کند

جماران روز دوشنبه گزارش داد که علی طیب نیا، وزیر اقتصاد در یک سخنرانی تخصصی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک شاهد حذف تحریم ها خواهیم بود، گفته است: تصور می کنم رشدهای اقتصادی بالاتر از 6.5 درصد و افزون بر 8 درصد را با اتکا به تمام منابع کشور خواهیم داشت.

روزنامه اعتماد نیز اخیراً به نقل از بیژن زنگنه، وزیر نفت، اینطور گزارش داد که وی با بیان اینکه با لغو تحریم های نفتی وضعیت قیمت نفت در بازار جهانی روندی مطلوب و منطقی پیدا می کند، خاطرنشان کرده است: با لغو تحریم های ایران، امکان تقویت قیمت نفت در بازار جهانی وجود دارد!

خبرگزاری ایلنا هم همزمان با سایت جماران، به نقل از مرتضی حاجی، فعال سیاسی اصلاح طلب نوشت: حل و فصل مناسب مسئله هسته‌ای حتما در فضای داخلی به ویژه اقتصادی و معیشتی٬ بر زندگی مردم تاثیر زیادی دارد و استباط دولت این است که با به نتیجه رسیدن مذاکرات٬ چرخ زندگی مردم به عنوان یک خواسته اصلی بهتر می‌چرخد!

 

*اگرچه از میان سه فرد اشاره شده؛ وزیر محترم اقتصاد با تحفّظ اعلام کرده است که «با اتکا به تمام منابع کشور» شاهد رشد اقتصادی خواهیم بود اما مبرهن است که خوانش سه فراز اشاره شده از وزیر محترم اقتصاد و دو فرد دیگر چگونه بصورتی غم انگیز، سرنوشت دولت یازدهم را به زلف مذاکرات بی فرجام هسته ای گره می‌زند.

برخی چهره های دولتی و حامیان دولت در زمینه خوشبینی به مذاکرات و دل بستن به در باغ سبز «لغو تمام تحریم ها» تا آن اندازه پیش رفته اند که زمانی از مردم می خواهند خود را برای «جشن هسته ای» آماده کنند، زمان دیگری از این می گویند که «دولت های غربی می خواهند به ایران کمک کنند» و در زمان دیگری هم همانگونه که هویداست؛ قیمت نفت را هم تابعی از تحریم های آمریکا علیه ایران عنوان کرده و بدون اشاره به توطئه بودن این ماجرا و دخیل بودن مولفه های واضحی همچون خباثت دربار سعودی در این پروژه؛ از این می گویند که با لغو تحریم ها؛ قیمت نفت هم افزایش می یابد! بگونه‌ای که با این صحبت ها می توان اینطور گفت که عده ای معتقدند با لغو تمام تحریم ها دیگر حتی نیازی به ظهور امام زمان(عج) هم نخواهد بود...

اگرچه دولت و رئیس جمهور محترم نسبت به منتقدان دلسوز خود روی خوشی نشان نمی دهند اما از باب تذکار باید گفت که گره زدن سرنوشت دولت محترم به زلف مذاکرات هسته ای؛ آسیب ها و مضارّ فراوانی را شامل حال دولت می کند. اگر تاکنون نکرده باشد...

گفتنیست، سعید لیلاز، فعال سیاسی اصلاح طلب نیز چندی قبل و پس از اعلام خبر تمدید مذاکرات هسته ای، در مطلبی در مجله صدا نوشت: توافق نهایی قطعی به نظر می رسد...دیگر نمی توان این مرحله را مذاکرات نامید، بلکه استارتی برای توافق جامع محسوب می‌شود.

 

***

 

واکنش رسانه‌های غربی حامی داعش به آزادی عین‌العرب

تصویر زیر را خبرگزاری رویترز منتشر کرده و در توضیح آن نوشته است: یک کودک در اثر حمله نیروی هوایی سوریه به منطقه دوما در نزدیکی دمشق زخمی شده است.

پیام تصویر فوق برای مخاطب آنست که رژیم سوریه سفّاک است و برای رسیدن به اهداف خود حتی کودکان بی دفاع را نیز آماج حملاتش قرار می دهد!

این در حالی است که اگرچه رژیم سوریه در روزهای آغاز اغتشاشات تروریستی در سوریه مرتکب اشتباهاتی نیز شد و هیچکس هم نمی تواند مدعی معصومیت یک نظام سیاسی و حکومتی باشد اما حقیقت آنست که معضل امروز مردم سوریه و کودکان بی دفاع این کشور؛ نه حکومت سوریه و اشتباهات که تروریست های تکفیری و حامیان آمریکایی و عربی آنها هستند.

تروریست هایی که از جدا کردن سر کودکان خردسال، به دار آویختن پسربچه های سه ساله و خفه کردن زنان هیچ ابایی ندارند و استفاده آنها از «سپر انسانی» در مقابل حملات توپخانه ای و هوایی نیز توسط همه رسانه ها و آگاهان نظامی و سیاسی مورد اذعان است.

نکته دیگر آنست که رسانه های غربی در پی انتشار اخبار مربوط به شکستن محاصره شهر عین العرب و ناکامی تروریست های داعش؛ به کرّات طی روزهای اخیر تلاش کرده اند تا مردم غیر نظامی سوریه که به هر دلیلی متحمل آسیب شده اند را در رسانه های خود برجسته سازی کرده و علت این آسیب ها را نیز دولت سوریه و شخص رئیس جمهور بشّار اسد عنوان کنند!

آمریکا، عربستان و چند کشور اروپایی همچنان بصورت رسمی از تروریست های سوریه حمایت تسلیحاتی، مالی و سیاسی می‌کنند.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها