امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142562
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۸
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به ایروان محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدار و گفت‌وگو با ادوارد ...

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به ایروان محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدار و گفت‌وگو با ادوارد نعلبندیان همتای ارمنی  خود در نشست خبری مشترک ضمن تبریک سال نو به دوستان ارمنی ابراز امیدواری کرد که سال 2015 سال پیشرفت و صلح و ثبات و آرامش و ارتباطات گسترده تر بین همسایگان در این منطقه باشد.

ظریف با قدردانی از مهمان نوازی مردم خوب ارمنستان به روابط تاریخی، دیرینه و سنتی بین دو کشور اشاره کرد و افزود:  روابط خوبی به عنوان دو همسایه داریم و این روابط در داخل بین اکثریت مسلمان و اقلیت ارمنی و بین دو همسایه ایران و ارمنستان یک نکته را برای دنیا ثابت می کند که اسلام و مسیحیت به راحتی می توانند در کنار یکدیگر دوستی داشته باشند.

وزیر خارجه کشورمان اعتدال را رمز همکاری و همفکری خواند و افراط را دشمن همه جوامع برشمرد و گفت: روابط دو کشور می تواند در سطوح مختلف گسترش یابد.

وی با اشاره به برگزاری دوازدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور خاطرنشان کرد: امیدواریم همکاری ها در زمینه‌های مختلف از جمله انرژی، راه ، ارتباطات، محیط زیستی و ... گسترش یابد.

ظریف با اشاره به توافقات خوب بین دو کشور نسبت به عملیاتی شدن آن ابراز امیدواری کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه در خصوص موضوعات بین المللی نیز گفت‌وگو کردیم گفت: ایران به عنوان همسایه ارمنستان همواره خواهان صلح و ثبات و دوستی بین همسایه ها بوده و امیدواریم مناقشه موجود بر اساس حقوق بین الملل و روشهای مسالمت آمیز هر چه سریعتر حل و فصل شود.

ظریف ادامه داد: ما آمادگی و تمایل داریم با دوستی و همفکری و همکاری این مناقشه به نیتجه مناسبی برسد.

وی با اشاره به موضوع هسته ای ایران خاطر نشان کرد: بار دیگر تاکید کردم که برنامه هسته‌ای ایران صلح آمیز است و ما هیچ مشکلی برای اینکه نشان دهیم این برنامه صلح آمیز است نداریم اما همزمان طرف مقابل نیز باید متوجه باشد که تحریم ابزار خوبی برای حل و فصل معضلات بین المللی نیست و در موضوع هسته ای ایران تحریم ها هیچ فایده ای برای حل این موضوع نداشته و امروز که ما به یک راه حل رسیده ایم و به آن نزدیک شده ایم طرف مقابل باید از اهرم فشار دست بردارد و متوجه باشد که با مردم ایران از طریق فشار نمی شود گفتگو کرد کما اینکه با مردم هیچ جا نمیشود از طریق فشار گفتگو کرد.

ظریف ادامه داد: مبنای ارتباطات باید احترام باشد و ما در توافقنامه ژنو نیز همین مبنا را قرار دادیم و امیدواریم  با واقع بینی طرف مقابل هر چه سریعتر به راه حل خوبی برسیم و معتقدیم این راه حل به ضرر هیچکس نیست و حتما به نفع همه کشورها و ازجمله کشورهای منطقه است و تاثیر خوبی در ارتباط ما و همسایگان خواهد گذاشت.

در حال تکمیل...

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها