امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142569
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۷
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه امروز سه‌شنبه در مراسم بزرگداشت آنچه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه امروز سه‌شنبه در مراسم بزرگداشت آنچه هولوکاست خوانده می‌شود، با اشاره به افزایش دو برابری شمار اقدامات ضدیهود در فرانسه در سال 2014 میلادی خطاب به یهودیان مقیم فرانسه مدعی شد: «افزایش اقدامات ضدیهود یک واقعیت غیرقابل تحمل است. فرانسه موطن یهودیان فرانسه است و جای شما در اینجاست. چنانچه ما بدون شما در فرانسه زندگی کنیم، کشور ما دیگر فرانسه نخواهد بود.»

وی افزود: «ما تدابیری را در راستای مارزه با یهودستیزی بکار خواهیم گرفت.»

بنابر اعلام شورای نمایندگی نهادهای یهود فرانسه (Crif)، شمار اقدامات ضدیهود در فرانسه در سال 2014 میلادی در مقایسه با سال پیش از آن یعنی 2013 با افزایش 101 درصدی دوبرابر شده و اقدامات همراه با خشونت‌های فیزیکی نیز افزایش 130 درصدی داشته است به گونه‌ای که می‌توان گفت اوضاع از حالت بحرانی هم فراتر رفته است.

دولت فرانسه وعده داده که تدابیر امنیتی خود برای حفاظت از جامعه و اماکن یهود این کشور را تقویت کند و پس از حملات اخیر پاریس نیز وزیر کشور فرانسه از استقرار حدود 5000 پلیس در فرانسه برای محافظت از مدارس و اماکن فرهنگی یهودیان خبر داد و نخست‌وزیر این کشور نیز اعلام کرد که دیگر هیچ گونه هراس و ترسی برای روزنامه‌نگاران، پلیس‌ها، یهودیان یا شهروندان فرانسه وجود ندارد.

رژیم صهیونیستی، برای ترغیب یهودیان به مهاجرت به سرزمین‌های اشغالی، دفاتری در سراسر دنیا دارد که تحت نظر «آژانس یهود» فعالیت می‌کنند؛ نقل قول‌های متفاوتی از نحوه عملکرد این آژانس در ترغیب و گاهاً اجبار یهودیان به سفر به فلسطین اشغالی در رسانه‌ها قابل دسترس است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها