امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۱۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142573
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۷
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «جنگ جهانی جمعیت» نوشته صالح قاسمی، صبح امروز با حضور ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «جنگ جهانی جمعیت» نوشته صالح قاسمی، صبح امروز با حضور آیت‌الله روح الله قرهی، ابراهیم فیاضی، حجت‌الاسلام حمیدرضا رسایی و علی انسانی از شاعران آیینی کشورمان در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برگزار می‌شود.

* فیاض: طی چند سال آینده با موج همجنس‌گرایی در ایران مواجه خواهیم شد

ابراهیم فیاض در این نشست ضمن اشاره به اینکه آمار جمعیت گویای همه چیز است عنوان کرد: مشکل حال حاضر پیرامون موضوع جمعیت عمیق‌تر از آمار است زیرا در چند سال آینده نسل جوان نداریم و در سواحل 1700 کیلومتری جنوب بدون انسان خواهیم بود.

فیاض به رابطه عشق میان زن و مرد اشاره و با بیان اینکه کاهش این عشق نبود فرزند را پدید می‌آورد گفت: زن و مرد باید بپذیرند که بچه‌دار شوند از سوی دیگر آمار طلاق در جامعه ما بالاست و تولید جمعیت هم اندک است. از این رو برای افزایش جمعیت باید دین را توسعه داد.

به گفته این پژوهشگر، اگر خانواده ضعیف شود دین ضعیف خواهد شد هر چه ایمان قوی‌تر باشد زندگی نیز بهتر خواهد بود.

وی با بیان اینکه مبانی فلسفی، کلامی، دینی و بحثی عمیق است عنوان کرد: دو هفته قبل و پیش از آنکه این کاریکاتور پیرامون پیامبر در این مجله منتشر شود، تصویری سکسی از حضرت مریم و مسیح منتشر شد اینها نشان می‌دهد مبانی ساختاری عمیقی در دست غرب است و ما متأسفانه در بُعد جزئیات تنها به فعالیت گروه‌های جمعیت‌شناسی اکتفا کرده ایم، در حالی که باید جمعیت ایران توسعه یابد.

وی با بیان اینکه تحقیقات نشان می‌دهد طی چند سال آینده با موج همجنس‌گرایی در ایران مواجه خواهیم شد افزود: پس از چند سال آمار نشان می‌دهد همجنس‌گرایی در ایران رواج خواهد گرفت اما متأسفانه امروز حتی در دانشگاه تهران نیز کار تئوریک صورت نمی‌گیرد و کار تکنیکی است ما باید نشان دهیم که جمعیت ضد توسعه نیست ولی متأسفانه رسانه‌های ما مثل صدا و سیما در کاهش جمعیت دخیل هستند اغلب فیلم‌ها با دو شخصیت زن و مرد و بدون مرد روایت می‌شود کاری که باید انجام دهیم اینکه دانشگاه تهران از حالت تکنیکی خارج شود.

این محقق با بیان اینکه برای انقطاع نسل در بُعد تحریم دارویی و غذایی مواردی در حال انجام است گفت: جمعیت ضد پیشرفت نیست، بلکه می‌تواند تنوع زیست‌گرا به وجود آورد و از سوی دیگر مهاجرت در موضوع جمعیت مهم شمرده می‌شود.

فیاض در ادامه با بیان اینکه باید چارچوب پیشرفت ضد جمعیت را باطل کنیم و به برنامه هجومی تئوریک تبدیل کنیم آن وقت سیر صدور انقلاب قابل شهود است گفت: تمام این موارد باید در کنار هم بررسی شود.

* قاسمی: متاسفانه مسئولان ما دغدغه جمعیت ندارند

در این نشست قاسمی مؤلف کتاب نیز در سخنانی کوتاه به تعبیر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: تعابیری در فرمایشات رهبر انقلاب دیدم که سابقه نداشته است ،اینکه از یک اتفاق توبه کنند و جملاتی دارند که اوج نگرانی ایشان را می‌رساند که اینها نشان‌دهنده آن است که موضوع جمعیت مهم است، واقعیت این است طی دو سال گذشته کارهای تحقیقاتی انجام شد در این راستا با آمارهای متفاوتی مواجه شدم از این رو این نگرانی را در خود احساس کردم که یک جنگ ناپیدا و تمام عیار از سالهای بسیار دور به امروز رسیده است.

این مؤلف ابراز داشت: در دهه 60 کتابی درباره جمعیت با نام بمب جمعیت نوشته شد، این کتاب مبنای فکری دولت‌های غرب نسبت به جمعیت جهان شد و بنای کنترل جمعیت در تمام جهان انسجام یافت. جالب اینکه شاگرد و نویسنده این کتاب امروز مشاور اوباما در آمریکاست، ضمن اینکه مؤسساتی همانند کفلر و گیدس که صهیونیستی هستند طرح‌های ضد جمعیتی دارند، ولی متأسفانه در برابر آنها باید عنوان داشت که دولتمردان ما دغدغه جمعیت ندارند.

به گفته وی، بعد از انقلاب با وجود ایجاد موج در دنیای اسلام ‌آنها متوجه شدند در دنیای اسلام به ویژه ایران باید دست به کار شوند، از سوی دیگر غفلت مسئولان ما هم باعث شد این سیاست 20 ساله غلط ادامه یابد و آمار نشان می‌دهد در دهه 60 رشد جمعیت 3.9 بود و امروز در خوش‌بینانه‌ترین حالت 1.3 است. قطعاً ما امروز کمتر از این آمار که در سال 90 ارائه شد قرار داریم، وقتی آمارها را می‌نگریم در می‌یابیم در سال 1430 میانگین سنی 47 سال در کشور خواهد بود، اما در همان سال در جهان میانگین عدد 37 را نشان می‌دهد این در حالی است که در سال 1420 رشد جمعیت به نیم درصد خواهد رسید که 20 درصد بالای 60 سال سالمند خواهند بود و متأسفانه در 80 سال آینده جمعیت ما به 32 میلیون نفر تنزل خواهد کرد.

این نویسنده با بیان اینکه رهبر انقلاب به اغنای نخبگان در هر موضوعی اشاره دارند گفت: نخبگان باید بدانند در حال رسیدن به بحران جمعیتی در کشور هستیم.

قاسمی ضمن بیان اینکه عوامل بحران جمعیت در این اثر شناسایی شده و راهکارها و پیامدهای خطرناک آن هم آمده است گفت: همت همگانی می‌طلبد تا پیام رهبر انقلاب به توده مردم برسد، اما امروز متأسفانه تئوری‌پردازی نداریم یک مرکز مطالعات استراتژیک یا راهبردی وجود ندارد که این بحران را رصد کند.

وی در پایان سخنان خود گفت: یکی از شاخص‌های علمای اهل سنت در زاهدان اعلام کرده است که در 20 سال آینده ما هستیم که تعیین می‌کنیم چه کسی در این کشور حکومت می‌کند.

* انسانی: افزایش جمعیت باید همراه با تسهیلات درمان و آموزش و پرورش باشد

علی انسانی از شاعران آیینی کشور در پایان این نشست عنوان داشت: کتاب دیر به دستم رسید اما از فحوای آن برمی‌آید در راستای آگاهی و بیداری ملت عزیز و نخبه ایران اسلامی است مشخص است نویسنده دغدغه‌هایی دارد و به آنها هم حساس است و ما امیدواریم فتح بابی در راستای وحدت مسلمین و اقوام گونه‌گون شاهد باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز اگر خواسته باشیم بر ازدیاد جمعیت تشیع و ایران قدم بردارم باید فکر درمان و آموزش و پرورش را هم کرد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها