امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142574
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۷
تعداد بازدید: 12
  به گزارش خرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در سومین گردهمایی سراسری دست&

 

به گزارش خرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در سومین گردهمایی سراسری دست& zwnj;اندرکاران نشریات علمی ناجا با گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدای انقلاب اظهار داشت: یکی از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران پیشرفت علمی است.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: حقیقتاً پیشرفت کشور در عرصه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و ارتقای طراز کشور در سطح بین‌الملل ممکن نیست الا اینکه ابتدا پیشرفت‌های علمی صورت گیرد چرا که رابطه مستقیمی بین پیشرفت علمی و پیشرفت کشور در طبقه‌بندی‌های مربوطه وجود دارد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: توجه هر کشور به آموزش و پژوهش، سهم بودجه در این رابطه، تعداد پژوهشگران و تعداد نشریات حاکی از پیشرفت آن است و جمهوری اسلامی ایران خصوصاً در سال‌های بعد از دفاع مقدس در این زمینه پیشرفت داشته است و پیشرفت علمی ما باعث شده که ما در حوزه‌های بسیاری مستقل شویم.

وی افزود: در دهه 40 مرگ و میر اطفال بالغ بر 300 در هزار بود و امروز به زیر 30 در هزار رسیده که نشان‌دهنده پیشرفت شاخص بهداشت و سلامت کشور است.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: در عرصه دفاع نیز تولیدات خیلی اندکی داشتیم و تازه با نظارت مستشاران بود اما امروز ایران در بحث صنایع دفاعی یک ترازی برای خود تعریف کرده است.

سردار احمدی‌مقدم به عرصه بیوتکنولوژی، نانو و انرژی هسته‌ای پرداخت و افزود: در این عرصه‌ها ما با سرعت زیادی در حال پیشرفت هستیم و پیشرفت علمی ما علی‌رغم تمام تحریم‌ها، فشارها، دشمنی و جبهه‌سازی علیه جمهوری اسلامی برای ناظران خارجی جای تعجب دارد.

وی با بیان این مطلب که دلیل اصلی برخی تحریم‌ها سد کردن پیشرفت‌ها است، ادامه داد: امروز موضوع هسته‌ای بهانه‌ای بیش نیست و اگر این بهانه حذف شود حتماً به دستاویز دیگری دست می‌زنند و واضح است موضوع هسته‌ای شاخصی از سطح پیشرفت کشور است.

ادامه دارد...

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها