امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142577
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۷
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مرتضی نجفی قدسی» در آیین اختتامیه مسابقات دارالقرآن ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مرتضی نجفی قدسی» در آیین اختتامیه مسابقات دارالقرآن امام‌ علی(ع) از خریداری منزل شهید مدرس برای راه‌اندازی دارالقرآن خبر داد از این رو طی تماسی با وی از جزئیات این خبر کسب اطلاع کردیم.
 


نامه‌ای که طی آن شهید مدرس منزل را به فرزندش واگذار کرده بود
 
نجفی قدسی در گفت‌وگو با فارس از واگذاری این منزل از سوی شهید مدرس به فرزندش خبر داد و گفت: این منزل سال 1322 توسط مرحوم کتابچی از فرزند شهید مدرس خریداری و در اختیار کتابفروشی اسلامیه قرار می‌گیرد. که امسال دارالقرآن امام‌علی(ع) با خریداری آن قصد تبدیل این منزل به دارالقرآن شهید مدرس را دارد. البته این دارالقرآن در گذشته با خریداری منزل علامه طباطبایی در قم آن را به دارالقرآن تبدیل کرده بود.
 

 
وی از خرید و بازسازی این بنا با هماهنگی اداره‌کل اداره میراث فرهنگی خبر داد و گفت: چند سال پیش این منزل جزو آثار باستانی به ثبت رسیده و در این سال‌ها، ممنوعیت ساخت و ساز داشته است و شهرداری هیچ‌گاه اجازه ساخت و ساز به آن را نداده است. همچنین خریداری منزل شهید مدرس با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی انجام شده است.
 

 
مدیر دارالقرآن امام علی(ع) از انجام این کار با پیشنهاد مسجد‌جامعی رئیس وقت شورای شهر تهران خبر داد و گفت: احمد مسجد‌جامعی، رئیس سابق شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از منزل شهید مدرس به ما پیشنهاد داد: همانطور که منزل علامه طباطبایی را خریداری کرده‌اید، منزل شهید مدرس را نیز تبدیل به دارالقرآن کنید.
 

 
نجفی قدسی درباره مشخصات این منزل گفت: منزل شهید مدرس، در محله سرچشمه تهران بن‌بست مدرس واقع شده و دارای بخش‌های اندرونی و بیرونی و 9 اتاق و حدود 900 متر زیربنا است که دو حیاط جانبی و یک سالن بزرگ دارد که شهید مدرس در آن سالن تدریس داشته و یا احتمالاً دیدارهای عمومی را آنجا انجام می‌دادند.
 

 
وی با اشاره به استفاده چند منظوره از این بنا گفت: قرار است از این منزل به عنوان حوزه علمیه و دارالقرآن مورد استفاده قرار گرفته و بخشی از آن به نمایش آثار علمی، فرهنگی، سیاسی و سیر مبارزاتی شهید مدرس اختصاص پیدا کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها