امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142579
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۷
تعداد بازدید: 151
امیر شجاعان، رئیس مرکز فناوری اطلاعات وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره برگزاری انتخابات آتی مجلس شورای ...

امیر شجاعان، رئیس مرکز فناوری اطلاعات وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره برگزاری انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به صورت تمام رایانه‌ای اظهار داشت: وزارت کشور آمادگی کامل دارد تا تمام فرآیندهای انتخابات را یعنی از زمان ثبت‌نام تا زمان شمارش آراء را به صورت تمام رایانه‌ای برگزار کند.
وی با بیان اینکه برگزاری انتخابات تمام رایانه‌ای شامل 25 فرآیند می‌شود، افزود: در انتخابات‌های گذشته به جز اخذ رأی و شمارش آراء 23 فرآیند دیگر به صورت تمام رایانه‌ای انجام می‌شد، البته در انتخابات مجلس نهم به صورت پایلوت در برخی از شعب اخذ رأی به صورت الکترونیکی انجام شد.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات وزارت کشور با بیان اینکه اخذ رأی الکترونیکی و شمارش آراء نیازمند تجهیزات خاصی است، تصریح کرد: ما این تجهیزات را به صورت کامل طراحی کرده و در گذشته نیز از آنها استفاده کرده‌ایم که شورای نگهبان نیز نسبت به نحوه اجرای این دو فرآیند نظر مثبت خود را اعلام کرده است.
شجاعان تاکید کرد: ما برای برگزاری انتخابات تمام رایانه‌ای در انتخابات سال آینده برای ساخت این تجهیزات نیازمند منابع مالی هستیم که اگر این منابع مالی تامین شود، قابلیت اجرایی برگزاری انتخابات به صورت تمام رایانه‌ای وجود دارد.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات وزارت کشور درباره آموزش فرمانداران برای انتخابات سال آینده گفت: با توجه به اینکه در دولت یازدهم تعداد بسیار زیادی از فرمانداران تغییر کرده‌اند از 6 ماه گذشته نیز آموزش آنها را آغاز کرده‌ایم و یک دوره به طور کامل به تمام فرمانداران آموزش داده شده است و همچنین برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا فرمانداران شهرستان‌های تعدادی از استان‌ها را جمع کرده و در یک استان آموزش دهیم.
شجاعان خاطرنشان کرد: این آموزش‌ها به طور نوبه‌ای و دوره‌ای به فرمانداران و معاونان آنها با موضوع انتخابات تا زمان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری انجام خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها