امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142581
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۴۷
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز سه‌شنبه در تذکر شفاهی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز سه‌شنبه در تذکر شفاهی خود در صحن علنی خطاب به مسئولان امنیتی و خارجه کشور در مورد اظهارات نایب‌ رئیس مجلس آلمان که به کشورمان سفر کرده بود، اظهار داشت: وی در آلمان مسئولیت دارد، اما قانون را متوجه نمی‌شود.

وی افزود: مسئولان امنیتی و سیاسی باید با ارائه اطلاعات دقیق جوری عمل کنند که موارد مشابه تکرار نشود، همچنین هیأت‌های رسمی و سیاسی باید در چارچوب پروتکل عمل کنند.

کوثری با تأکید بر اینکه ما به کسی اجازه نمی‌دهیم تا در امور کشورمان دخالت کند، خاطرنشان کرد: از وزیر امور خارجه به طور جدی درخواست می‌شود نسبت به احضار سفیر آلمان و ارائه تذکرات لازم اقدام کند و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم قطعا نسبت به این موضوع حساس بوده و آن را پیگیری می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در تذکر دیگری تصریح کرد: به خود نایب‌ رئیس مجلس آلمان تذکر می‌دهم که گویی فراموش کرده است که در جنگ‌های اول و دوم چه جنایت‌هایی در کشور خود انجام داده‌اند و میلیون‌ها نفر را به خاک و خون کشیدند.

وی اضافه کرد: مردم دنیا فراموش نمی‌کنند که هیتلر و حامیان او چه جنایت‌هایی مرتکب شدند و آخرین مورد از جنایت‌های آلمان در جنگ 8 ساله علیه ایران بود که صدام را حمایت کردند و به حزب بعث سلاح‌هایی دادند که رزمندگان ما و هزاران نفر از مردم حلپچه به خاک و خون کشیده شدند و این از حافظه مردم ما پاک نمی‌شود.

کوثری همچنین یادآور شد: شما بدانید ما کوچک‌ترین اجازه‌ای به مسئولان کشورهای متخاصم با ایران نمی‌دهیم که در ایران بروند با کسانی که خودفروخته هستند، بنشینند و مذاکره کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها