امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14259
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۲۵
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال ایران در مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل فراز و نشیب زیادی داشت. تیم ملی بعد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال ایران در مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل فراز و نشیب زیادی داشت.

تیم ملی بعد از پیروزی مقابل ازبکستان در بازی اول در تاشکند در تهران مقابل قطر متوقف شد، سپس در لبنان در عین ناباوری باختیم و بعد کره را در تهران شکست دادیم و در حالی که می‌توانستیم با یک برد خانگی برابر ازبکستان خیال‌مان را برای صعود راحت کنیم در ورزشگاه آزادی بازی را به ازبک‌ها واگذار کردیم.

بعد از آن دیگر کمتر کسی تصور می‌کرد دوباره شانس صعود مستقیم به جام جهانی را پیدا کنیم اما این مرتبه نیز ملی‌پوشان ایرانی همه را شگفت‌زده کردند و با پیروزی مقابل قطر در دوحه و سپس یک برد پرگل و مطلوب مقابل لبنان در ورزشگاه آزادی امیدها‌یمان زنده شد.

اکنون تیم ملی ایران در اولسان کره جنوبی است تا روز سه‌شنبه آخرین بازی را برابر این حریف قدرتمند انجام بدهد. مسابقه‌ای که برای ما حکم مرگ و زندگی دارد زیرا نتیجه دیدار ازبکستان و قطر که به طور همزمان با این بازی در تاشکند برگزار می‌شود نیز در سرنوشت مستقیم تیم‌ها به جام جهانی دخیل است.

به همین دلیل هم کی‌روش معتقد است بازی با کره جنوبی در دو زمین برگزار می‌شود. یکی در کره و دیگری در تاشکند.

بازی سه‌شنبه بیش از همه چیز تحت تاثیر جنگ روانی است که چو کانگ هی؛ سرمربی کره جنوبی به راه انداخته است. چوی بعد از پیروزی خفیف مقابل ازبکستان آن هم با گل به خودی مدافع ازبک گفت از ایران بدش می‌آید و دوست دارد ازبکستان به همراه کره جنوبی به جام جهانی صعود کند.

تیم ملی ایران برای صعود مستقیم به جام جهانی نیاز به یک مساوی دارد البته به شرطی که ازبکستان با اختلاف بیش از 4 گل قطر را شکست ندهد! زیرا در آنصورت ازبک‌ها به لطف تفاضل گل بهتر می‌توانند به همراه کره جنوبی به طور مستقیم به جام جهانی بروند و ما راهی پلی‌آف خواهیم شد.

البته اگر ایران برابر کره شکست بخورد و ازبکستان هم نتواند قطر را شکست بدهد باز ایران به همراه کره جنوبی به طور مستقیم راهی جام جهانی می‌شود. هرچند روی کاغذ ممکن است خود کره جنوبی هم از راهیابی مستقیم به جام جهانی بازبماند اگر ایران برابر کره به پیروزی برسد و ازبکستان هم با تفاضل گل خوب قطر را ببرد و بیش از 6 گل به قطر بزند در آنصورت ایران به عنوان تیم اول و ازبکستان به عنوان تیم دوم به مرحله بعد صعود خواهند کرد که البته احتمال آن بسیار کم است.

بدترین حالت ممکن در روز سه‌شنبه برای تیم ملی ایران این است که ما بازنده شویم و قطر هم 4 گل از ازبکستان بخورد. قطر چند بازیکن اصلی خود را در این دیدار همراه ندارد و ضمن اینکه تیمش حذف شده و انگیزه‌ای هم برای انجام بازی خوب مقابل ازبکستان ندارد.

کارشناسان فوتبال می‌گویند نباید بر روی قطر و نتیجه‌گیری این تیم در ازبکستان حساب کنیم و باید خودمان تلاش کنیم تا نتیجه مورد نظرمان را به دست بیاوریم.
 


 

از نظر فنی هم کره جنوبی دیگر آن تیم مقتدر سال‌های گذشته نیست و بیشتر بر روی ارسال توپ‌های هوایی به دنبال گلزنی است. بنابراین بازیکنان ما باید بسیار هوشمندانه و با تمرکز بازی کنند.

تیم ملی ایران در بین 10 تیم دو گروه مقدماتی جام جهانی با 2 گل خورده مستحکم‌ترین خط دفاع آسیا را در اختیار دارد. بنابراین این دفاع بتونی و غیر قابل عبور می‌خواهد رکوردش را همچنان حفظ کند. آن هم مقابل کره جنوبی که با 13 گل زده بهترین خط حمله گروه را دارد.

چشم امید 76 میلیون ایرانی به ساق‌های بازیکنان غیرتمند تیم ملی است. همه در انتظار صعود و موفقیت تیم ملی هستند تا سه روز بعد از خلق حماسه سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری شاهد خلق حماسه ورزشی هم باشیم.

همه خود را برای جشن صعود در ایران آماده کرده‌اند اما این معنایش آن نیست که ملی‌پوشان باید خود را از پیش برنده و صعود کرده بدانند.

آنها باید مثل دو دیدار قبلی مقابل قطر و لبنان در میدان با تمام وجود حاضر شوند.

حرف‌های سرمربی کره جنوبی هنوز هم در گوش مردم ایران زنگ می‌زند اینکه این مربی اخمو، پرحرف و خرافاتی آرزو کرد تیم ملی ایران به جام جهانی نرود.

76 میلیون ایرانی از بازیکنان‌ تیم ملی انتظار دارند ملی‌پوشان در میدان مسابقه پاسخ محکمی به این مربی گستاخ کره‌ای بدهند. مردم ایران برای موفقیت آنها دعا می‌کنند و انتظار دارند که ملی‌پوشان ایرانی «آرش‌وار» کمان آخر را بکشند و از جان مایه‌ بگذارند. 

عصر سه‌شنبه ایران یکپارچه شور و شوق و اشتیاق است تا حماسه ورزشی با صعود تیم ملی ایران به جمع 32 تیم برتر جهان خلق شود.
برنامه دیدارهای روز آخر گروه
 
سه‌شنبه28 خرداد
 
کره جنوبی - ایران ساعت 16:30
 
ازبکستان - قطر  ساعت 16:30
  جدول گروه A
 
1- کره جنوبی 14 امتیاز تفاضل گل +7
2- ایران 13 امتیاز  تفاضل گل +5
3- ازبکستان 11 امتیاز تفاضل گل +1
4- قطر 7 امتیاز  تفاضل گل -7
5- لبنان 5 امتیاز تفاضل گل -9
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها