امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142603
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنرانی سه شنبه شب خود در پی استعفای رئیس جمهور و دولت یمن ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنرانی سه شنبه شب خود در پی استعفای رئیس جمهور و دولت یمن اعلام کرد که استعفای عبدربه منصور هادی رئیس جمهور این کشور مناسب نبوده است.

عبدالملک الحوثی گفت: کشور  وارد مرحله حساس و مهمی شده است ولی به فرصت واقعی نیاز دارد.

وی با تاکید بر وجود سناریو برای سیطره بر کشور تاکید کرد که سناریوی استعفای رئیس جمهور یمن سناریوی در نوع خود نادر و تحریک‌آمیز بود.

الحوثی تاکید کرد: به همگان می‌گوئیم که ما انتقال مسالمت‌آمیز قدرت را خواستاریم و هیچ توجیهی برای نگرانی در داخل و خارج از کشور وجود ندارد.

وی در ادامه با اشاره به آزادی «احمد عوض بن مبارک» مدیر دفتر رئیس جمهور یمن اعلام کرد که کمیته‌های مردمی وی را به سرشناسان استان شبوه تحویل دادند.

عبدالملک ضمن تقدیر و تشکر از نقش مثبت یمن در تحولات کشور تاکید کرد: اقدامات کمیته های مردمی در راستای منافع و آزادی کشور و مبارزه با تقسیم یمن صورت گرفت.

رهبر انصارالله تصریح کرد: مصلحت ملت به انتقال هر چه سریعتر قدرت به صورت مسالمت آمیز و اجرای توافقنامه صلح و مشارکت بستگی دارد لذا همه احزاب سیاسی باید برای مردم و انقلاب تلاش کنند و این به نفع همه است.

وی با بیان اینکه ملت یمنی نمی خواهند که کشور با هیچ کشور همسایه و یا قدرت بین المللی مشکلی ایجاد شود، افزود: سوق دادن کشور به فروپاشی و تجزیه مساله خطرناکی است و تاثیر منفی در داخل و خارج یمن خواهد گذاشت.

عبدالملک الحوثی ضمن درخواست از همه احزاب سیاسی به همکاری به جای درگیری اعلام کرد که انصارالله خواستار کنار زدن هیچ حزب سیاسی نیست بلکه توافقنامه صلح و مشارکت را پایه و اساس حل بحران کشور می داند.

وی تاکید کرد: کسانی که در داخل و خارج از کشور تصور می کنند ایجاد آشوب و درگیری مانع تحقق اهداف مردم یمن می شوند، باید بگویم که سخت در اشتباه هستند.

انتهای پیام/ح

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها