امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142620
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در تذکر ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین‌نامه‌ ای درباره مصوبه اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت راجع به ترجیحات و تخفیفات تعرفه ای با کشور ترکیه گفت: این قرارداد با بند یک اصل 110 قانون اساسی که تبیین سیاست‌های کلی نظام را بر عهده مقام معظم رهبری می‌داند، تضاد دارد.

وی مغایرت این مصوبه با بندهای سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی که بر افزایش تولید در داخل را یادآور شد و اظهار داشت: در سیاست های اقتصاد مقاومتی تأکید شده است که باید افزایش تولید در داخل داشته باشیم.

حاجی دلیگانی به مغایرت این مصوبه با بند 10 سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی که بر حمایت هدفمند از صادرات تأکید دارد، اشاره کرد و گفت: این مصوبه همچنین با بند 22 این سیاست ها به جهت مخاطرات سیاسی که برای کشور به وجود می‌آورد تضاد دارد از طرف دیگر با اصل 153 قانون اساسی که در مورد سلطه بیگانه هشدار می‌دهد و با اصل 125 این قانون که می‌گوید هر قراردادی با کشورهای خارجی باید به تصویب مجلس برسد تعارض دارد.

نماینده مردم شاهین شهر با اشاره به اصل 138 قانون اساسی که عنوان می‌دارد مصوبات دولت نباید برخلاف قوانین و سیاست‌های کشور باشد، گفت: رهبری در جمع اعضای هیأت دولت فرمودند نباید تعرفه واردات را کنترل کنید بلکه باید به قطع واردات توجه کنید.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: ایشان در ادامه فرمودند من با این تفکر که با واردات به ارتقاپذیری کیفیت پرداخته و با آن رقابت کنیم، با آن مخالفم و باید با راهکار دیگری کیفیت را ارتقا داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار