امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14264
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۲۶
تعداد بازدید: 196
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای روسیه، شماری از شهروندان انگلیسی روز یکشنبه در حمایت از اعتراضات مردم ترکیه در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از صدای روسیه، شماری از شهروندان انگلیسی روز یکشنبه در حمایت از اعتراضات مردم ترکیه در میدان تقسیم استانبول، در شهر لندن (پایتخت) راهپیمایی کردند.

حاضران در این راهپیمایی اعلام کردند تا جایی که بتوانند از برادران و خواهران خود در میدان تقسیم حمایت می‌کنند.

این افراد با در دست داشتن پلاکارد‌هایی از دولت انگلیس خواستند تا از فروش گاز اشک‌آور به دولت ترکیه خودداری کند.

بر روی یکی از این پلاکارد‌ها خطاب به «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس نوشته شده بود: «آقای کامرون؛ از چه نوع دموکراسی در ترکیه سخن می‌گویید» و «انگلیس، فروش گاز اشک آور به ترکیه متوقف کن». 

مردم ترکیه روز گذشته برای هجدهمین روز متوالی در اعتراض به سیاست‌های ناعادلانه دولت اردوغان در میدان تقسیم استانبول تظاهرات کردند.

معترضان ترکیه اعلام کرده‌اند تا زمانیکه دولت ترکیه از طرح‌های بازتوسعه پارک گزی کناره‌گیری نکند، تظاهرات را رها نمی‌کنند.

درگیری‌ها در ترکیه از دو هفته پیش در اعتراض به قطع درختان پارک «گزی» استانبول در نزدیکی میدان «تقسیم» آغاز شد که با خشونت پلیس روبرو شد و در نهایت به تظاهرات ضددولتی در سراسر ترکیه و دیگر کشورهای جهان تبدیل شد. 
   انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها