امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14266
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۲۶
تعداد بازدید: 163
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در نطق پیش از دستور ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی با اشاره به انتخابات 24 خرداد، اظهار داشت: روز 24 خرداد انتخابات ریاست جمهوری، شوراها و میان‌دوره‌ای مجلس و خبرگان با حضور چشمگیر و درخشنده ملت در پای صندوق‌های رأی بار دیگر هوشیاری ملی ایرانیان را به منصه ظهور گذاشت.

وی افزود: بعد از روزها بحث‌های تبلیغاتی و طرح آرای گوناگون و با آرامش و متانت مثال‌نزدنی حماسه ماندگار دیگری خلق شد که از ماه‌ها پیش رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نوید آن را داده بودند و این پدیده مبارک نشانگر اوج بلوغ سیاسی و مسئولیت‌شناسی ملت عظیم‌الشأن بود و باید شکرگزار این نعمت بود که در مقابل انواع تبلیغات و هیاهوی بین‌المللی، اقتدار ایران حفظ و سبب حفظ آبروی مردم‌سالار دینی شد.

لاریجانی تصریح کرد: باید از همه نامزدهای ریاست جمهوری که سبب ایجاد این اعتبار بین‌المللی شدند، تشکر کرد و امید است که از وجود آنها در مسئولیت‌های در خور بهره گرفته شود.

وی گفت: به حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی به عنوان برگزیده انتخابات باشکوه 24 خرداد تبریک می‌گویم و امیدواریم که وی با عنایت الهی بتواند گام‌های استواری در حل مشکلات کشور بردارد و با استقامت بر سرافرازی نظام جمهوری اسلامی بیفزاید.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مجلس شورای اسلامی ضمن آرزوی توفیق برای رئیس‌ جمهور منتخب، انتظار دارد که اولا دولت جدید از افراد توانمند، باتجربه، متدین و متعهد شکل یابد تا از اندوخته تجربه و تخصص خود بهره گرفته و در جهت حل مشکلات و معضلات فعلی با توانمندی مناسب فعال شود.

لاریجانی اضافه کرد: ثانیا همانگونه که بر همگان روشن است و در صدر نظرات تبلیغات همه کاندیداهای ریاست جمهوری به ویژه آقای دکتر روحانی جلوه‌گری می‌کرد، دولت آینده مبنای اقدامات خود را اجرای قانون بگذارد که در رأس حکمت دیوانی و عدالت علوی قانونگرایی مد نظر است و این امر محقق نمی‌شود مگر تصمیم و میثاق حکمرانان از صدر تا ذیل بر آن قرار بیابد.

وی با بیان اینکه بستر همگرایی و وفاق بیش از گذشته فراهم است، ادامه داد: توصیه مجلس به رئیس ‌جمهور منتخب این است که از این اعتماد ملی در جهت مشارکت هر چه بیشتر مردم در اقتصاد بهره گیرد و خارج از تعارفات و اقدامات تبلیغاتی، اقدامات عملی برای بهبود فضای کسب و کار، سرلوحه کار دولت باشد و در این زمینه قوانین مناسبی تصویب شده که می‌تواند مبنای این حرکت مهم باشد.

نماینده قم خاطرنشان کرد: امروز بیش از هر زمانی نیازمند عزم جدی در جهت رونق تولید ملی هستیم و کنترل تورم و بهبود شرایط اشتغال به این مهم بستگی دارد و مجلس شورای اسلامی در این زمینه‌ها آمادگی دارد که به رئیس‌ جمهور منتخب در دولت جدید، مدد رساند و همکاری صمیمانه‌ای در شکل‌گیری دولت جدید و اقدامات برنامه‌ریزی شده آنها بنماید.

وی در ادامه ضمن تشکر از حضور مرم و اعضای شوراها در انتخابات شوراهای شهر و روستا در 24 خرداد، بیان داشت: نهاد شوراها حلقه مهم حضور مردم در سرنوشت خود از سطح روستاها تا شهرها است و امیدواریم کسانی که برای شوراها برگزیده شدند، مبنای کار خود را آبادانی و توسعه روستاها و شهرها قرار دهند.

رئیس قوه مقننه افزود: در این حرکت جاودان، هدایت‌ها و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مانند همیشه چه قبل و چه حین انتخابات، بی‌بدیل بود و قدردانی از این نعمت برای همگان به ویژه دولت جدید واجب است و مجلس شورای اسلامی به سهم خود از تدابیر و هدایت‌های هوشمندانه ایشان که در انتخابات سبب حضور چشمگیر ملت و وفاق ملی شد، سپاسگزاری می‌کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها