امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142660
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار احمدی‌‌مقدم در ادامه سخنان خود در سومین گردهمایی سراسری دست‌اندرکاران نشریات علمی

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار احمدی‌‌مقدم در ادامه سخنان خود در سومین گردهمایی سراسری دست‌اندرکاران نشریات علمی ناجا گفت: پیشرفت و توسعه یک امر تک‌رشته‌ای نیست بلکه یک حرکت عمومی و همگانی است.
وی گفت: تنوع و پیچیدگی‌های مأموریت‌های ناجا و تهدیدات نو به نو لازمه‌اش آن است که پلیس حرفه‌ای داشته باشیم و اولین گام در پلیس کاملاً‌حرفه‌ای، حرفه‌ای شدن در دانش و فرا گرفتن دانش‌‌های حرفه‌ای است.
این مقام ارشد انتظامی افزود: بنا داریم آموزش خود را به صورت تخصصی و تکمیلی در کارشناسی ارشد، دکتری و دوره‌های عرضی تخصصی گسترش دهیم.
فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: پلیس مرتباً با ابزار جدید و شگردهای جدید متخلفان روبه‌رو است؛ بنابراین باید به ابزاری مسلط باشد تا رفتارهای مجرمانه را دور کند، پلیس حرفه‌ای به دانش حرفه‌ای نیاز دارد که آن هم نیازمند دانش تخصصی و تکمیلی است.
وی با بیان این مطلب که امنیت یک شبکه جهانی است و همه به هم مرتبط هستند، اظهار داشت: امروز داعش در عراق و سوریه است ولی در استرالیا و کانادا بودجه مبارزه با داعش پیش‌بینی می‌کنند.
سردار احمدی‌مقدم گفت: تروریسم، جنایت و ناامنی مثل اپیدمی است که به سرعت رشدیابنده است پس باید تبادل دانش بین‌المللی را افزایش دهیم که خوشبختانه ما در پلیس بین‌الملل از پلیس‌های فعال هستیم و مشارکت‌ فعال داشته‌ایم.
فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: امروز کشورهای پیرامون ما که به لحاظ سیاسی با ما تنش اصطکاک دارند در حوزه امنیت پلیسی با ما همراه هستند چرا که این امر از جمله مصالح همگانی است.
وی افزود: ما باید سطح علمی پلیس را متناسب با نیازهای امنیت جامعه و دنیا ارتقا دهیم و امروز خوشحالیم که نشریات ما نشریات علمی خاصی است که ناظر بر مسائل پلیسی است و رقیب هم ندارند و تقریباً در یک حوزه انحصاری است؛ البته ما باید برای شکستن انحصار از جامعه اندیشمندان بیرون سازمان استفاده کنیم.
این مقام ارشد اسلامی با بیان این مطلب که یک نو بدبینی به نشریات وجود دارد و افراد فکر می‌کنند که نشریات دکوری برای تزیین دکوراسیون مدیران هستند، گفت:‌ت ولید علمی ما باید به تولید میدانی وصل شود اما متأسفانه یک حلقه مفقوده داریم.
سردار احمدی‌مقدم با بیان این مطلب که ما در نیروی انتظامی تلاش کرده‌ایم اعتبارات تحقیقاتی خود را به ساختمان، خودرو، کامپیوتر یا چند قفسه کتاب تبدیل نکنیم، خاطرنشان کرد:‌ اگر ریالی نیز بدهیم مابه‌ازایی در صحنه مأموریت قابل مشاهده است و امروز ما ادعا می‌کنیم که توفیقات ناجا در تبدیل دانش به عمل، آغاز شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها