امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142661
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، طبق اعلام پلیس ایتالیا در جریان عملیات کشف و ضبط بیش از 1500 اثر تاریخی از قاچاقچیان ده ها ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، طبق اعلام پلیس ایتالیا در جریان عملیات کشف و ضبط بیش از 1500 اثر تاریخی از قاچاقچیان ده ها تن دستگیر شده که بیشتر آنها قاچاقچیان بین المللی هستند.

همچنین ارزش آثار تاریخی کشف شده نیز که با همکاری اینترپل از قاچاقچیان کشف شدند حدود چهار میلیون دلار برآورد شده و به تمدنهای روم باستان و یونان باستان تعلق دارند.

روز پنجشنبه نیز در جریان عملیات مشترک پلیس ایتالیا و پلیس سوئیس در شهر بازل سوئیس یک باند قاچاق آثار تاریخی منهدم شد که به کشف و ضبط 5100 اثر تاریخی به ارزش تقریبی 58 میلیون دلار متعلق به محوطه های تاریخی جزایر سیسیل و ساردینیا در جنوب ایتالیا انجامید که قدمت برخی از آنها به 2800 سال نیز می رسد که از آنجمله می توان به مجسمه‌ های زیبا، گلدانهای منقوش و جامهای طلا و نقره اشاره کرد که در 5 انبار توسط یک زوج قاچاقچی پنهان شده بودند.

کشف این آثار بزرگترین کشف اشیای تاریخی ربوده شده ایتالیایی در خارج از خاک این کشور در دهه اخیر به شمار رفته و قرار است تمامی آنها در ماه ژوئن در «موزه رم» در شهر تاریخی رم، پایتخت ایتالیا به نمایش درآیند، این در حالیست که ایتالیا نخستین کشوری است که در 46 سال قبل اقدام به راه اندازی واحد ویژه ‌ای در پلیس این کشور برای مبارزه با قاچاق آثار تاریخی کرد که حاصل آن تاکنون کشف و ضبط صدها هزار اثر تاریخی از قاچاقچیان است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها