امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۹:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142662
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان‌ زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، حجت‌الاسلام رضا رستمی با اعلام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان‌ زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، حجت‌الاسلام رضا رستمی با اعلام این خبر گفت: هنر یک پدیده انسانی برآمده از روح آدمی است و زندانیان هنرمند می‌توانند با مقوله هنر ارزش‌ها و مقدمات انسانی را لحاظ کنند.
وی افزود: به عنوان نمونه هنر تئاتر یکی از آن هنرهایی است که در مقایسه با دیگر هنرها دارای خلوص و صداقت بیشتری است و تاثیر بالایی روی زندانیان می‌گذارد، همچنین در هنرهای تجسمی شاهد برون‌ریزی هیجانات زندانیان هستیم و در فیلم‌هایی هم که در مراکز صدا و سیمای زندان‌ها ساخته می‌شود حرکت هنر را در روح و ذهن زندانیان می‌بینیم.
حجت‌الاسلام رستمی تصریح کرد: در واقع زبان هنر زبان شیوا و تاثیرگذار را به واقع می‌توان مجالی برای ارائه شیواترین نوع نگاه تصویری از دید کسی دانست که در پشت ملیه زندان در حبس به سر می‌برد به همین جهت سازمان‌ زندان‌ها هر ساله جشنواره‌هایی را در رشته‌های متفاوت هنری با محوریت‌های اصلاحی و تربیتی ویژه زندانیان برگزار می‌کند.
وی جشنواره تئاتر زندانیان را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های هنری عنوان کرد و گفت:‌ امسال چهاردهمین جشنواره تئاتر زندان‌ها در استان کرمانشاه و با حضور 48 گروه هنری از 28 استان کشور برگزار شد.
مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌ها با اشاره به اثر بخشی این نوع فعالیت‌ها گفت: امروزه هنر و هنر درمانی شاخه‌ای بسیار علمی است و ما با این گرایش علمی و هنری به صورت عملی در زندان‌ها به یکی از راه‌های موفق و اثرگذار در صحنه‌های آموزشی و تربیتی دست پیدا کرده‌ایم که منجر به فعالیت‌های چشمگیر هنری در بین زندانیان شده است .
وی ادامه داد: امور هنری سازمان هدایت شده و پرتوان توانسته با دیدگاه‌های تخصصی، گروه‌هایی را در زندا‌ها تشکیل و به مراحل برگزاری جشنواره‌های استانی و کشوری می‌رساند و در نهایت هر ساله آثار منتخب هئیت داوران را به مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی می‌کند.
مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌ها تأکید کرد: ما به طور مرتب و در طول سال کلاس‌های هنری را با همکاری اساتید مجرب به صورت دائم برگزار می‌کنیم و پس از پایان هر دوره به زندانیان گواهی رسمی اعطا می‌کنیم.
حجت‌الاسلام رستمی اذعان داشت: تشکیل گروه‌های حرفه‌ای در زندان‌های سراسر کشور یکی از اهداف عالیه ماست و تصمیم داریم این روند را با کیفیت هر چه تمام پیش ببریم.
وی در خصوص انتخاب زندانیان برای حضور در برنامه‌های هنری گفت: معمولاً زندانیانی می‌توانند برای فعالیت‌ها و جشنواره‌های هنری و کشوری شرکت کنند که امکان استفاده از مرخصی و آزادی با قرار وثیقه را داشته باشند، چرا که ما نمی‌توانیم برای حضور در مسابقات و جشنواره‌ها زندانی را با اقدامات امنیتی به روی صحنه بفرستیم.   
انتهای پیام/                     

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها