امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142665
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین منتظری در جلسه هیأت عمومی دیوان با بیان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین منتظری در جلسه هیأت عمومی دیوان با بیان اینکه دشمنان اسلام تلاش می‌کنند تا اسلام را دینی خشن، بدون تعقل و ناپسند معرفی کنند تا به اهداف شیطانی خود برسند، اظهار داشت: نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپایی در حقیقت تلنگری است که جوانان غربی را از خواب بیدار کرده و از حلقه انحرافی دشمن خارج کند.
وی افزود: از نکاتی که در معارف دینی اسلام و کتاب شریف الهی یعنی قرآن مورد توجه قرار گرفته این است که خداوند متعال همواره جامعه بشری را به سمت تفکر، تدبر و به‌کارگیری اندیشه و عقل هدایت کرده است و در جای جای قرآن کریم بیش از 140 مورد خداوند متعال با به‌کارگیری واژگانی متعدد بشر را به تعقل، تفکر، تدبر، تذکر، تفقه و بصیرت فرا خوانده است.
رئیس دیوان عدالت اداری نامه اخیر مقام معظم رهبری به جوانان آمریکای شمالی و اروپا را اقدامی هم‌راستا با فرامین قرآنی دانست و اضافه کرد: مقام معظم رهبری در این نامه با دعوت به تعقل و تفکر از آن‌ها خواستند تا اسلام حقیقی را با مراجعه به متن قرآن و متون معتبر دینی که معرف حقایق معارف دینی است، بشناسند.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره ظرایف در داستان حضرت موسی(ع) در قرآن و ماجرای به استضعاف کشیده شدن مردم از سوی فرعون ادامه داد: فرعون تلاش می‌کرد تا مردم روزگار خود را به استضعاف فکری بکشاند و آنها را در مدار خواست خود قرار دهد تا برای ادامه حکومت ظالمانه و شیطانی خود، آسوده‌تر باشد، چنین تصویری اکنون نیز در دنیای استکبار و اقدامات فراعنه امروز مشهود و ملموس است.
وی افزود: اگر استضعاف مردم نبود و آن‌ها می‌توانستند درست عقل خود را به کار ببندند، هیچگاه فرعون را به جای خدا برنمی‌گزیدند.
رئیس دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: امروز هم یکی از سیاست‌های شیطانی استکبار این است که جامعه بشری و کشورها و ملت‌ها را به طرق مختلف به استضعاف بکشاند تا بتواند خوی استکباری خود را حفظ کرده و منافع شیطانی خود را کسب کند.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به اینکه بیداری تنها با تفکر و تعقل امکان‌پذیر است، تصریح کرد:  امروز تنها راه نجات بشریت رجوع به آن چیزی است که مقام معظم رهبری در این نامه بر آن تأکید دارند.
وی در ادامه به دستاوردهای این نامه برای غرب به ویژه جوانان آن اشاره کرد و اظهار داشت: توده مردم وجوانان با این دعوت مقام معظم رهبری و در مراجعه به متون اصلی اسلام در می‌یابند که آنچه اسلام اصیل فرموده با آنچه عده‌ای به نام اسلام آن را رواج می‌دهند، تفاوت زیادی دارد.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: بی شک، حکام ظالم و وابسته کشورهای اسلامی که مسلمانان را به زنجیر اسارت استکبار جهانی درآورده‌اند و سرسپردگی آنان به آمریکا و اسرائیل برای همه مسلم است، نمی‌توانند نماینده دینی الهی باشند.
وی ظلم‌ و ستمی را که در کشورهای مصر، عربستان، بحرین و برخی دیگر از جوامع اسلامی از سوی این عمال ظالم و وابسته در حق مردم مسلمان می‌شود، مثال آشکاری از غیرمسلمان بودن این حکام دانست.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری اضافه کرد: تکفیری‌ها و دست‌پروده‌های همین استکبار نیز به نام اسلام، جنایت مرتکب می‌شوند و بی‌خبران نیز تصور می‌کنند، این اسلام است که عده‌ای را به جنایت حکم کرده است.
وی با اشاره به اقدام یکی از نمایندگان مجلس بلژیک در اهانت به قرآن کریم اظهار داشت: منبع و سرچشمه شرارت دانستن قرآن همان نقشه استعمار است که تلاش می‌کند، افکار عمومی جهان را از حقایق دور نگهدارد و اسلام را دینی خشن، بدون تعقل و ناپسند معرفی کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها