امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142666
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
ماریا صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: جامعه مامایی از طرح زایمان طبیعی رایگان استقبال ...

ماریا صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: جامعه مامایی از طرح زایمان طبیعی رایگان استقبال می‌کند اما در این رابطه مشکلاتی وجود دارد که عدم پرداخت تعرفه مصوب به ماماها مهمترین آن است.
وی افزود: برای اینکه زایمان طبیعی اتفاق بیفتد باید مادر از دوران بارداری تحت کنترل باشد تا زمینه برای ترویج زایمان طبیعی فراهم شود یعنی حضور یک ماما به عنوان مشاور دوران بارداری در تیم پزشک خانواده ضروری است بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تیمی زایمانی بدون حضور ماما نباشد تا خدمات بارداری و مراقبتی زنان به طور ویژه در نظر گرفته شود.
دبیر انجمن علمی مامایی ایران گفت: در حال حاضر خدمات سلامت بارداری در مراکز زایمان به مراقب سلامت سپرده می‌شود که این کار از نظر کارشناسی نادرست است.
وی ادامه داد: مراقب سلامت می‌تواند در کارهای دیگر وارد شود. درگیر نکردن کارشناس مامایی و پروسه زایمان می‌تواند مخاطراتی را برای سلامت مادر و نوزاد همراه داشته باشد.
صادقی گفت: هدف ما سوق دادن جامعه زنان به زایمان طبیعی است و عدم بسترسازی مناسب موجب شکست در رسیدن به این هدف می‌شود.
دبیر انجمن علمی مامایی ایران اظهار داشت: از سال گذشته تلاش هایی در زمینه تشویق زنان برای زایمان طبیعی صورت گرفته است که با سیاست‌های افزایش جمعیت نیز همسو است اما حرکت صورت گرفته کافی نیست.
وی خاطر نشان کرد: هنوز نقش واقعی ماما در زمینه کنترل زنان باردار جامعه و سوق دادن آنها به زایمان طبیعی رخ نداده است و همچنان آمار بالایی از سزارین داریم.
انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها