امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142667
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اینجا دلت می‌گیرد. به مدرسه و دانش‌آموزان که نگاه می‌کنی، غمی وجودت را در بر ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اینجا دلت می‌گیرد. به مدرسه و دانش‌آموزان که نگاه می‌کنی، غمی وجودت را در بر می‌گیرد، شاید دلت می‌سوزد اما نمی‌دانی چه بگویی.
این فیلم، تصاویر کوتاهی از وضعیت تحصیل دانش‌آموزانی است که در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان، مدرسه‌ای مناسب برای درس خواندن ندارند.

 

چرا این دانش‌آموزان «مدرسه» ندارند
 
مشکل وضعیت مدارس دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان به در برخی مناطق به قدری نگران کننده است که اسدالله سیرجانی، رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان سیستان و بلوچستان در خصوص وضعیت تحصیل دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر به ازای هر دانش‌آموز سیستانی و بلوچستانی 3.1 متر مربع فضای آموزشی داریم که رتبه آخر کشور را از این نظر دارا هستیم؛ متوسط فضا در کشور به ازای هر دانش‌آموز 4.7 متر مربع است.
وی افزود: استان سیستان و بلوچستان به 800 هزار متر مربع فضای آموزشی نیاز دارد تا 120 هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل را به مدرسه بیاورد.
رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه به طور متوسط سالانه 400 کلاس احداثی به مجموعه کلاس‌های درس اضافه می‌کنیم، گفت: حدود 15 سال طول می‌کشد که بتوانیم از نظر سرانه فضای آموزشی به میانگین کشوری برسیم، البته این در حالی است که استان‌های دیگر متوقف باشند و کاری انجام ندهند.
وی تعداد دانش‌آموزان استان سیستان و بلوچستان را 522 هزار دانش‌آموز عنوان کرد و ادامه داد:‌ رتبه هشتم را از نظر تعداد دانش‌آموز در کشور داریم که این تعداد دانش‌آموز در 18 هزار و 840 کلاس درس مشغول به تحصیل هستند.
سیرجانی اضافه کرد: 60 درصد کلاس‌های درس این استان در معرض خطر تخریب قرار دارند و 180 هزار دانش‌آموز زیر سقف‌هایی درس می‌خوانند که ممکن است بر اثر بلایای طبیعی بر سر دانش‌آموزان آوار شود.
علیرضا راشکی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص وضعیت فضاهای آموزشی در این استان اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان با توجه به پهناوری و فاصله روستاها با دیگر استان‌های کشور متفاوت است؛ چرا که پراکندگی جمعیت وجود دارد و این موضوع، خدمات‌رسانی را مشکل کرده است و به همین دلیل از گذشته تا کنون روند توسعه فضاهای آموزشی کند بوده است.
وی با بیان اینکه از مجموع 18 هزار کلاس کالبدی در سطح استان بیش از 6700 کلاس تخریبی است، گفت: علیرغم این که از سال 85 طرح تخریب و بازسازی مدارس فرسوده انجام شد تا کنون حدود 3300 کلاس ساخته شده است یعنی حدود 7 سال برای تخریب و بازسازی این تعداد کلاس صرف شده است و بازسازی 6700 کلاس با این روال 14 سال دیگر طول می‌کشد.
به گزارش فارس، ما در کشور ایران اسلامی زندگی می‌کنیم و این کودکان نیازمند توجه همه مردم هستند؛ شاید آغاز جشنواره‌های امسال خیرین مدرسه‌ساز از چابهار (فردا 8 بهمن) فرصت مناسبی باشد تا به این کودکان توجه بیشتری شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها