امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142668
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فرانچسکو روکا، رئیس صلیب سرخ ایتالیا صبح امروز از جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فرانچسکو روکا، رئیس صلیب سرخ ایتالیا صبح امروز از جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بازدید کرد.
وی با اشاره به اینکه برای دومین بار است که به ایران سفر می کند، افزود: در سال 2013 میلادی برای کنفرانس منا به ایران سفر کردم و از نزدیک با فعالیتهای جمعیت هلال احمر ایران آشنا شدم. این جمعیت ظرفیت ها و توانایی های خود را طی سالیان متوالی گسترش داده است.
رئیس صلیب سرخ ایتالیا هدف از سفر به ایران و بازدید از جمعیت هلال احمر را گسترش همکاری های دوجانبه برشمرد و تصریح کرد: تفاهمنامه‌ای با رئیس سابق جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در فلورانس صورت گرفت و بر اساس آن موارد بسیاری برای گسترش همکاری های ایران و ایتالیا در نظر گرفته شد.
وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر ایران و صلیب سرخ ایتالیا نگرانی های متعددی در زمینه مقابله با حوادث به ویژه زلزله دارند، افزود: با استفاده از تجربه های هر 2 طرف کمک بسیاری به ارائه پاسخ های مناسب به آسیب دیدگان در زمان حوادث می شود.
وی افزود: راه‌اندازی مدرسه پرستاران داوطلب را در ایران ماحصل تفاهمنامه صورت گرفته است چرا که این مدرسه در حال حاضر در ایتالیا فعال است و پرستاران داوطلب این مدرسه نه تنها در سوانح طبیعی بلکه در جنگ ها هم می توانند حمایت های لازم را ارائه کنند.
روکا با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر ایران قوی ترین و کارآمدترین جمعیت هلال احمر در سطح بین المللی است، یادآور شد: جمعیت هلال احمر ایران نه تنها بسیار کارآمد است بلکه جمعیت هلال احمر ایران می تواند نقش رهبری جمعیت های منطقه را نیز بر عهده بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: به شخصه تحت تأثیر فعالیت های گسترده جمعیت هلال احمر ایران قرار گرفتم چرا که اگر جمعیت هلال احمر ایران و صلیب سرخ ایتالیا به صورت متحد و دست در دست فعالیت کنند می‌توانند در سوانح و چالش ها به خوبی پاسخگو باشند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار