امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142670
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
ارشیا صدیق در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به افزایش داروهای خوراکی مبتلایان به MS، اظهار داشت: ...

ارشیا صدیق در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به افزایش داروهای خوراکی مبتلایان به MS، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود طی 10 سال آینده داروهای جدیدی در اختیار مبتلایان به MS قرار گیرد، در حال حاضر چند تا از این داروها وجود دارند اما هنوز اثرشان مشخص نشده است.
*داروهای تزریقی در کدام مبتلایان به MS مفیدند
وی افزود: در حال حاضر داروهای خوراکی زیادی وجود دارد که عوارض کمتری دارند، این داروها به ویژه در کسانی که نمی‌توانند از داروهای تزریقی استفاده کنند، مفید است.
این فوق تخصص مغز و اعصاب از بیمارستان کینگز کالج انگلستان گفت: داروهای تزریقی MS سال‌های زیادی است که در حال مصرف هستند، اطلاعات ما راجع به این داروها زیاد است و می‌دانیم که آثار آنها بر حاملگی و عوارض کبدی چگونه است، درحالی که در مورد داروهای جدید اطلاعاتی وجود ندارد.
*مبتلایان برای مصرف داروهای خوراکی حتماً با پزشک مشورت کنند
وی با تاکید به مبتلایان برای تغییر داروهای خود،‌ اظهار داشت:‌ مبتلایان برای تغییر دارو از تزریقی به خوراکی حتماً با پزشک مشورت کنند تا خطرات و فواید آن به طور دقیق ارزیابی شود.
صدیق گفت: سیستم مغز و نخاع اعصاب مرکزی انسان را تشکیل می‌دهد که توسط چربی خاصی اعصاب را عایق‌بندی می‌کند و این عایق‌بندی می‌تواند تحت تأثیر التهاب تخریب شود. تغییر در عایق‌بندی سیستم اعصاب مرکزی CNS عوارضی بر جا می‌گذارد و این مهم می‌تواند سرعت، کیفیت، میزان تولید و انتقال پیام‌های عصبی را تحت تأثیر قرار دهد.
*MS تخریب عایق‌بندی سیستم اعصاب مرکزی است
این فوق تخصص مغز و اعصاب از بیمارستان کینگز کالج انگلستان خاطر نشان کرد: بنابراین MS با تخریب عایق‌بندی سیستم اعصاب مرکزی که میلین است تعریف می‌شود و بسته به اینکه تخریب و آسیب به میلین در کجای مغز رخ دهد عوارض و علایم بیماری متفاوت خواهد بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار