امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142671
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در یکصد و بیست و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران، بررسی دو فوریت طرح مجوز اخذ عوارض استقرار شعب بانک‌ها و مؤسسات مالی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در یکصد و بیست و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران، بررسی دو فوریت طرح مجوز اخذ عوارض استقرار شعب بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری در شهر تهران، مورد بررسی توسط اعضای شورای شهر قرار گرفت.
در ادامه علیرضا دبیر عضو شورای اسلامی شهر تهران، گفت: سازمان‌های اداری و ستادی از پرداخت عوارض مستثنی شده‌اند و مؤسسات قرض‌الحسنه جزو این موارد نیست.
در ادامه بررسی این طرح دو فوریتی محسن پیرهادی عضو شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: برخی از محلات تهران از جمله جنوب شهر حتی یک بانک هم ندارد و برخی از محلات با جغرافیای زیاد نیز تنها یک بانک دارد که یکی از مطالبات مردم در دیدارهای مردمی راه‌اندازی یک شعبه بانک در محلات کم برخوردار است.
پیرهادی افزود: علت اینکه در آن محلات بانک احداث نمی‌شود این است که مؤسسات اقتصادی این کار را به صرفه نمی‌دانند، لذا باید با ارائه یارانه و به شیوه حاکمیتی نیازهای مردم در این خصوص برطرف شود.
عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: برای محلاتی که یک یا دو بانک دارند، یارانه دهیم تا بانک‌ها تشویق شوند تا در محلات کم برخوردار نیز بانک‌هایی ایجاد کنیم.
چمران در پاسخ به پیرهادی تاکید کرد: سیستم بانکی به سویی می رود که با شعبه کار نمی کند. در حال حاضر بانک شهر با ایجاد کیوسک ها و خودپرداز در هر مکانی کار یک شعبه را انجام می دهند. ان شاءالله در آن محلات بتوانند از این سیستم استفاده کنند و این سیستم حتی عوارض هم پرداخت نمی کند.
تقی پور، عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران نیز در همین خصوص بیان داشت: این تکلیف بانک مرکزی است که باید بانک را ملزم به احداث شعبه در مناطق محروم کند. در خیابان شهید بهشتی بین بانک ها مغازه نداریم و در مناطق پایین هم شهروندان باید یک کیلومتر راه بروند تا به بانک بروند.
سرخو نیز پیشنهاد کرد شعب بانک ها از نظر تکلیفی درون ساختمان‌های اداری دستگاه‌های دولتی ایجاد شده‌اند از این عوارض معاف شوند.
مسجدجامعی نیز از پیشنهاد پیرهادی دفاع کرد و گفت: به نظر من باید به پیشنهاد آقای پیرهادی دقت شود. همانطور که برای شورایاری‌هایی که امکان ثبت نام الکترونیک ندارند ما امکان ثبت نام فراهم می‌کنیم باید به این خواسته مردم نیز اهمیت دهیم. چرا که احداث شعبه بانک در محلات خواسته مکرر مردم مناطق است و ما هیچ ابزاری برای حمایت از این دغدغه مردم در اختیار نداریم.
چمران برای محقق شدن این پیشنهاد عنوان کرد: ما نمی‌توانیم از نظر خیابان بندی این موضوع را محدود کنیم اما می‌توانیم این تسهیلات را برای بافت فرسوده قائل شویم.
رییس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد:‌ پیشنهاد من این است که عوارض شعبه‌های بافت فرسوده و شعبه‌های تکلیفی را 50 درصد کاهش دهیم تا هم به درآمدزایی شهرداری توجه کرده باشیم و هم خواسته مردم را درنظر بگیریم.
طبقی در خصوص فرمول این مصوبه توضیح داد:‌ در فرمول ما یک قیمت منطقه‌ای داریم که در قیمت منطقه‌ای این موضوع دیده شده است. بر اساس قیمت منطقه‌ای در سطح شهر تهران در این فرمول عوارض مناطق محروم حتی از 50 درصد هم کمتر محاسبه می‌کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها