امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۲۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142677
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورخه 1393/10/13 فردی با مراجعه به کلانتری 102 پاسداران به مأموران اعلام می‌کند که چند ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورخه 1393/10/13 فردی با مراجعه به کلانتری 102 پاسداران به مأموران اعلام می‌کند که چند روز پیش خودرو تویوتا وی، زمانیکه در داخل استخر حضور داشته به سرقت رفته است.
این شخص در ادامه اظهاراتش در خصوص علت تأخیر مراجعه به کلانتری عنوان داشت: سارقین علاوه بر سرقت خودرو، اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه، وجوه نقد و دیگر وسایل داخل کمد لباس استخر را نیز سرقت کرده بود؛ به همین علت، با شماره تلفن همراه خودم تماس گرفتم که سارقین پاسخگوی آن شدند. آنها عنوان داشتند که اگر مبلغ 10 میلیون تومان – از طریق واریز به حساب عابربانک سرقت شده متعلق به مالباخته – پرداخت نمایم، آنها خودرو را بازپس خواهند داد اما با وجود پرداخت این مبلغ، سارقین خودرو را بازپس نداده و به همین علت اقدام به طرح شکایت کردم.
پرونده در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت اتومبیل و اخاذی به دستور شعبه پانزدهم بازپرسی دادسرای ناحیه 4 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرارگرفت.
 
اظهارات مالباخته
مالباخته پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کاراگاهان گفت: به همراه یکی از دوستانم و برای تفریح و ورزش به استخری در منطقه لویزان رفته بودیم؛ حدودا ساعت 23:00 از استخر خارج و به محل کمد لباس‌ها مراجعه کردیم اما پس از باز کردن درب کمد، در کمال تعجب متوجه شدم که کیف پول حاوی کارت عابر بانک (حاوی 5/3 میلیون تومان وجه نقد)، گوشی تلفن همراه و سوئیچ ماشین در داخل کمد نیست، بلافاصله موضوع را از متصدی و مدیریت استخر پیگر شدم و آنها عنوان داشتند که فردی حدودا 40 ساله با مراجعه به آنها مدعی شده که کلید کمد لباسش را در داخل استخر گم کرده و به این بهانه از آنها درخواست کرده تا درب کمد لباس‌هایش را باز نمایند و آنها نیز به تصور اینکه این شخص واقعا صاحب اموال داخل کمد است، درب کمد را برای او باز کرده‌اند.
مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پس از مراجعه به محل پارک خودرو، متوجه شدم که خودرو تویوتا شخصی ام(تویوتا دو کابینه) به سرقت رفته است؛ با توجه به سرقت گوشی تلفن همراهم، بلافاصله با شماره تماس خودم تماس گرفته و فردی که خودرو و دیگر اموالم را سرقت کرده بود، پاسخگوی تماس من شد. این شخص عنوان داشت که تنها در صورت مبلغ 10 میلیون تومان دیگر حاضر است تا خودرو را بازپس دهد؛ از آنجائیکه قصد داشتم تا خودرو شخصی‌ام را هرچه زودتر بازپس بگیرم، بدون آنکه موضوع را به پلیس اطلاع دهم این مبلغ را در کمترین زمان تهیه و به حساب عابر بانک واریز کردم اما بر خلاف وعده‌ای که سارق داده بود، او علاوه بر برداشت مبلغ 13 میلیون و 500 هزار تومان داخل حساب عابربانک، خودرو را بازپس نداد و پس از برداشت کامل مبلغ داخل حساب، گوشی تلفن همراهم خاموش شد و آقای سارق دیگر پاسخگوی تماس‌های من نبود.
سوء استفاده از عابربانک‌های مسروقه
با توجه به اظهارات مالباخته، کارآگاهان به بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته پرداخته و در بررسی‌های خود اطلاع پیدا کردند که پول مالباخته به حساب فرد دیگری واریز شده است؛ بلافاصله این شخص در منطقه بزرگراه رسالت شناسایی و جهت انجام تحقیقات به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد‌.
شخص صاحب حساب بانکی شناسایی شده پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ عنوان داشت: در مورخه 1392/8/18 کیف حاوی مدارک، وجه نقد و همچنین عابربانک حاوی رمز بنده در خیابان مجیدیه شمالی سرقت شد؛ آن‌ زمان با تشکیل پرونده سرقت در کلانتری اقدام به دریافت مدارک المثنی کرده اما با توجه به اینکه پولی در داخل حساب عابر بانک وجود نداشت، دیگر به دنبال ابطال عابربانک نرفتم.
با مشخص شدن صحت اظهارات این شخص و با بررسی تراکنش مالی حساب عابربانک مسروقه، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که طی یک سال گذشته ده‌ها میلیون تومان وجه نقد جابجایی از طریق این حساب انجام شده است.
 
شناسایی شکات جدید
در ادامه رسیدگی به پرونده ، کاراگاهان با بررسی پرونده سرقت های مشابه موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی شدند که اموال تمامی آنها در زمان مراجعه به استخرهای عمدتا مناطق شرقی تهران مورد سرقت قرار گرفته بود  .
با بررسی اظهارات مالباختگان مشخص شد که تمامی آنها با استفاده از دستگاه های  Pozz پیش بینی شده در داخل استخرها اقدام به خرید بلیط استخر کرده و سارق نیز با اطلاع پیدا کردن از رمز اعلام شده از سوی مالباختگان به متصدی فروش بلیط ، اقدام به سرقت کارت های عابر بانک و دیگر اموال داخل کمدهای لباس مالباختگان کرده و در چندین مورد نیز با شناسایی تعدادی از مالباختگان صاحب خودرو ، خودروهای آنها را به قصد اخاذی سرقت نموده است .
یکی از مالباختگان که از پرداخت مبلغ ده میلیون تومان پول درخواستی سارق خودداری کرده بود، در اظهاراتش عنوان داشت: در مورخه 1393/10/17 به استخر ... در خیابان دماوند رفته بودم؛ پس از پایان سانس استخر و در زمان مراجعه به محل کمد لباس‌ها متوجه شدم که کارت عابربانک حاوی 550 هزار تومان وجه نقد، گوشی تلفن همراه و سوئیچ ماشین سرقت شده است. با مراجعه به محل پارک خودرو، متوجه سرقت خودرو خود شدم؛ طی تماس تلفنی با گوشی تلفن همراه متوجه شدم که سارق خودرو بابت بازپس دادن ماشین درخواست مبلغ 10 میلیون تومان وجه نقد را دارد که بلافاصله موضوع را به کلانتری 106 نامجو اطلاع دادم.
شناسایی و دستگیری متهم
با توجه به شیوه و شگرد متهم در شناسایی مالباختگان و همچنین نحوه دریافت کلید کمدهای لباس، کارآگاهان به بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته پیش بینی شده در محل درب ورودی تعدادی از استخرها پرداخته و با بهره‌گیری از اطلاعات بدست آمده از مدیران و کارکنان استخرها موفق به شناسایی تصویر فردی حدودا 45 الی 50 ساله شدند که بنا بر اظهارات آنها مدعی گم شدن کلید کمد لباس خود در داخل استخر شده بود.
با بدست آمدن تصویر سارق و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه‌دار، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار پلیس آگاهی به‌نام غلامرضا.ک (متولد 1343) شدند که پیش از این نیز بارها به ارتکاب جرایم مختلف سرقت و همچنین موادمخدر دستگیر و روانه زندان شده بود.
با شناسایی متهم پرونده، شناسایی مخفیگاه وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام این متهم نیز در منطقه نظام آباد و به‌ همراه یک دستگاه خودرو لیفان مدل X60 دارای سابقه سرقت به شیوه فوق، دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهم در ارتکاب جرایم مختلف و اعتراف صریح به سرقت و اخاذی از مالباختگان و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و همچنین سایر مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در سیدخندان – خیابان شهید ابوذر غفاری – جنب کلانتری 120 سیدخندان مراجعه نمایند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها