امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142689
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 در همایش حقوق شهروندی و حق دفاع گفت: ما در موضوع ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 در همایش حقوق شهروندی و حق دفاع گفت: ما در موضوع دفاع و ضروریت& zwnj;هایش هیچ تردیدی نداریم و هیچکس نمی‌تواند جایگاه ضرورت حق دفاع را زیر سؤال ببرد.

وی افزود: کانون‌ها و اتحادیه به امر دفاع در خارج از قوه قضائیه نیز اهتمام ویژه‌ای را داشته باشند. نقض حقوق شهروندی و عدم قدرت دفاع در قوه مجریه بیشتر از قوه قضائیه است.

رئیس کمیسیون اصل 90 ادامه داد: این که ما در مجلس قانونی را وضع می‌کنیم و با دیدگاه نمایندگان مصوب می‌شود که امری محدود یا آزاد باشد می‌توان جایگاهی از حقوق شهروندان در آنجا تعریف شود و کانون‌ها و اتحادیه نیز می‌تواند در اینجا ورود کند.

وی با بیان اینکه اتفاقات در لایه‌های زیرین جامعه رخ می‌دهد ولی نمودش در دادگا‌ها است، گفت: در زمینه حقوق شهروندی نباید به صورت مجرد و انتزاعی نگاه کرد. رعایت حقوق شهروندی در ابعاد مختلف باید صورت بگیرد زیرا با عرف و دستگاه های مختلف ارتباط دارد.

وی افزود:‌ حقوق شهروندی با موضوع امنیت و عدالت ارتباط مستقیم دارد و ما را بر آن می‌دارد که اقدامات و گام‌های عملی را در این زمینه برداریم. اگر اساس و اصل و جایگاه حقوق شهروندی آشکار نشود مطمئناً هیچگاه به مسئله دفاع نخواهیم رسید.

پورمختار اظهار داشت: دشمنان حقوق شهروندی که بعضاً ممکن است در قالب دوست و با شعار حقوق شهروندی بخواهند اعمالی را مرتکب شوند که آثار آن برخلاف اهداف و آموزه‌های حقوق شهروندی باشد را باید شناخت.

این نماینده مجلس اظهار داشت: مفاسد اقتصادی و اداری از بارزترین دشمنان حقوق شهروندی هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها