امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142696
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، چند روز گذشته خبری از منابع نزدیک به گروه‌های مسلح تروریستی در سوریه منتشر شد که ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، چند روز گذشته خبری از منابع نزدیک به گروه‌های مسلح تروریستی در سوریه منتشر شد که تاکید داشتند، 40 نفر از عناصر تکفیری وابسته به «داعش» به همراه سلاح‌ها و تجهیزات نظامی‌اشان از شهر «رقه»، مهمترین پایگاه و کانون استقرار داعش در سوریه فرار کردند.

به نظر می‌رسد، پدیده فرار عناصر تکفیری داعش از این گروه درحال تبدیل شدن به یک اپیدمی است، چراکه برای مقابله با این امر، داعش دستور تشکیل گروه‌هایی تحت عنوان نگهبانان مرزها را داده است.

این گروه‌ها قرار است، در مناطق مرزی بین سوریه و ترکیه که تحت تصرف داعش است، مستقر شوند و منابع نزدیک به داعش از استقرار چنین گروه‌هایی در شهرک الهول در شرق شهر حسکه، مرکز استان حسکه و همچنین شهر مرزی تل ابیض که با ترکیه مرزهای مشترک دارد، خبر می‌دهند.

این گروه‌های پاسدار مرزی علاوه بر ممانعت از فرار عناصر داعش، اطلاعات مورد نیاز این گروه تروریستی تکفیری را هم جمع آوری می‌کنند.

در این راستا از شهر مرزی «تل ابیض» در شمال سوریه گزارش شده که مسئول یکی از این گروه‌های نگهبان مرزی ملقب به «تمساح» طی درگیری با 14 نفر از عناصر داعش که درصدد فرار از این شهر به خاک ترکیه بودند، به هلاکت رسید.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها