امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142711
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به ایروان، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز سه‌شنبه در ادامه دیدار‌

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به ایروان، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز سه‌شنبه در ادامه دیدار‌ هایش با مقامات ارمنی با سرژ سرکیسان رئیس جمهور ارمنستان با ابلاغ سلام‌های گرم حسن روحانی به همتای ارمنی خود ابراز امیدواری کرد که در سال 2015 سفر رئیس جمهور ایران به ارمنستان برنامه‌ریزی و در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در چند ماه گذشته شاهد گسترش روابط دو کشور بودیم، گفت:‌ امیدواریم با توجه ویژه جنابعالی زمینه اجرایی شدن پروژه‌های مهم بین دو کشور فراهم شود.

ظریف با بیان اینکه ما به دنبال روابط بسیار خوب دو کشور هستیم، خاطرنشان کرد: تمایل داریم که روابط خود را در تمام زمینه‌ها با ارمنستان گسترش دهیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین از مواضع ارمنستان در مجامع بین‌المللی و در حمایت از مواضع جمهوری اسلامی تقدیر کرد.

رئیس جمهور ارمنستان نیز در این دیدار نیز گفت که روابط خوب دو کشور نیز می‌تواند الگوی خوبی برای دیگران باشد و افزود: همکاری‌های بین‌المللی دو کشور نیز باید تداوم یابد.

رئیس جمهور ارمنستان همچنین تصریح کرد: حاضر نیستیم هیچ موضعی در نهادهای بین‌المللی علیه ایران اتخاذ کنیم.

وی بر اجرای پروژه‌های مورد توافق دو کشور تأکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم که حجم تبادلات تجاری فی‌مابین را به سرعت افزایش دهیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها