امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142720
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در پایان سفر دو روزه‌اش به ارمنستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه ...

محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در پایان سفر دو روزه‌اش به ارمنستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  در خصوص روند مذاکرات هسته‌ای با بیان اینکه مذاکرات به مراحل بسیار حساسی رسیده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در خصوص جزئیات و موضوعات ریز کارشناسی بحث می‌کنیم.

وی تصریح کرد: معتقدم اگر اراده سیاسی و واقع‌بینی لازم در طرف مقابل وجود داشته باشد مذاکرات کاملاً می‌تواند به نتیجه برسد حتی قبل از 4 ماه.

 ظریف ادامه داد: قبلاً من و همکاران گفتیم راجع‌ به اصول بحث نمی‌‌کنیم، راجع‌ به جزئیات بحث می‌کنیم و درباره جزئیات در برخی موارد نظرات خیلی نزدیک است و در برخی موارد ممکن است هنوز درباره نظرات اختلافاتی وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد:‌ به اعتقاد من نیاز است که طرف مقابل این واقعیت را درک کند که اگر قرار است به توافق با ایران برسد توافق با حفظ فشار امکانپذیر نیست و ایرانی‌ها در برابر فشار توافق نمی‌کنند.

ظریف در پاسخ به این پرسش که آیا معتقدید تا قبل از 4 ماه حصول توافق امکانپذیر است، افزود: رسیدن به توافق کاملاً ممکن و کاملاً متحمل است، اما طرف مقابل ملاحظاتی دارد و فشارهای سیاسی بر آن وارد می‌شود که ممکن است این اراده و تصمیم سیاسی را مقداری با مشکل مواجه کند.

وی همچنین از سفر وزیر خارجه چین به تهران در آینده نزدیک خبر داد و گفت‌: در حال برنامه‌ریزی برای انجام این سفر هستیم.

ظریف در خصوص انتقادات وارده به وی از جمله در خصوص پیاده‌روی‌اش با کری با بیان اینکه انتقاد حق مردم و نمایندگان است، یادآور شد: فقط همیشه درخواست کرده‌ام که دو نکته را در انتقاد در نظر داشته باشند اول منافع ملی که مهم‌ترین نکته است و حرف‌هایی نزنند که توسط دیگران مورد سوءاستفاده قرار گیرد و دوم انصاف که امیدوارم آن را رعایت کنند.

مشروح این گفت‌وگو متعاقبا منتشر می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار