امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142723
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
«ترکی حسن»، پژوهشگر امور راهبردی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق هدف مخالفان خارج نشین سوریه ...

«ترکی حسن»، پژوهشگر امور راهبردی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق هدف مخالفان خارج نشین سوریه از برگزاری نشست& zwnj;هایی در قاهره را گذاشتن چوب لای چرخ روند سیاسی در سوریه توصیف کرد.

وی افزود:نشست مقدماتی مسکو فضای سیاسی ملی مناسبی را برای آغاز روند سیاسی ایجاد خواهد کرد چرا که اساس این نشست بر اساس خواسته سوریه شکل گرفت.

پژوهشگر سوری تاکید کرد: احترام ارتش سوریه به تمایل سوری‌ها برای گفت‌وگو موجب بیش‌تر شدن انگیزه نظامیان در تشدید عملیات نظامی علیه تروریست‌ها در حومه دمشق و فراهم کردن امنیت لازم برای انتقال روند سیاسی از مسکو به دمشق در آینده نزدیک است.

ترکی حسن نشست مسکو را مقدمه‌سازی و ایجاد اصول درست و توافق بر سر نقاطی دانست که گفت‌وگوی سوری-سوری در دمشق دنبال خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان سوری از نشست مسکو استقبال کرده‌اند گفت: این برخی مخالفان خارجی هستند که همچنان در تصمیم‌گیری‌های خود سرسپرده قدرت‌های خارجی هستند که نابودی سوریه را می خواهند این قدرت‌ها به دنبال حل بحران سوریه نیستند بلکه می‌خواهند تا قدر امکان در روند سیاسی سنگ اندازی کنند تا منافع خودشان و گردانندگان بحران سوریه و حامیان مالی مخالفان خارجی را تامین کنند.

پژوهشگر سوری گفت: خواسته‌های ملت سوریه که هیئت سوری با خود به مسکو برده است تاکید بر ضرورت متوقف شدن خونریزی شهروندان سوری و توافق بر سر مبارزه با تروریسم است اما مخالفان خارجی همچنان به گزینه سرنگونی نظام سوریه اصرار دارند گویی آنها اصلا از بحران کنونی و ماهیت آن و خواسته ملت سوریه در مبارزه با تروریسم و آبادسازی این کشور مطلع نبوده و تنها به دنبال رسیدن به قدرت هستند.

ترکی حسن گفت:غیبت برخی مخالفان خارجی از نشست مسکو به چند دلیل است، نخست اینکه این مخالفان قدرت تصمیم‌گیری مستقل ندارند کما اینکه می دانند که در میدان نبرد در داخل سوریه هیچ وزنه‌ای محسوب نمی‌شوند و نزد جامعه سوری نیز موجودیتی ندارند بنابراین حضور آنها در مسکو تنها حضور سایه کشورهایی می‎‌شود که آنها را تحریک می‌کنند.

پژوهشگر سوری افزود: با توجه به حضور طیف گسترده معارضان که در نشست مسکو حاضر خواهد شد، حقیقت معارضان غائب روشن خواهد شد بنابراین طبیعی است که برخی از آنها از روبرو شدن با واقعیت فرار می‌کنند.

ملت سوریه ائتلاف مخالفان را نماینده خود نمی‌داند/برگه های امتیاز در دست ارتش سوریه است

حسن تصریح کرد: این مخالفان به وحدت اراضی و حاکمیت ملی مستقل سوریه ایمان ندارند و پیش از این نیز با گفت‌وگو مخالف بودند و همچنان هم به دنبال تغییر موازنه قوا در میدان سوریه به نفع افراد مسلح هستند و این مخالفان مثل گذشته همچنان خواستار مداخله نظامی خارجی در سوریه هستند بنابراین بهبود وضعیت ملی در سوریه در همه سطوح نظامی، مردمی و سیاسی موجب شده که آنها برگه‌های امتیاز خود را گم کنند، برگه هایی که هم اکنون در دست ارتش سوریه است و ملت سوریه نیز هرگز آنها را نماینده خود نمی‌داند.

وی در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس با تاکید بر اینکه مخالفان غائب در نشست مسکو از این غیبت خود ضرر خواهند کرد گفت:آنها به دنبال هیچ سود و منفعتی برای سوریه نیستند و بیش‌تر آنها همچنان با خود مردم سوریه معامله می‌کنند و در جستجوی یافتن راه کوتاه‌تر رسیدن به قدرت ولو از روی اجساد مردم سوریه هستند و نشست‌های مشکوکی که در قاهره داشتند در راستای توطئه چینی علیه منافع ملی سوریه و تامین منافع شخصی خود بوده است.

انتهای پیام/ز
  

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها