امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142727
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
«کمال الهلباوی»، از رهبران سابق اخوان المسلمین در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره با ابراز نارضایتی ...

«کمال الهلباوی»، از رهبران سابق اخوان المسلمین در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره با ابراز نارضایتی از خشونت& zwnj;ها و درگیری‌های روزهای اخیر بین هواداران اخوان المسلمین و ارتش در چهارمین سالروز سرنگونی رژیم مبارک و انقلاب 25 ژانویه مصر گفت: خشونت برخی معترضان هوادار جماعت اخوان المسلمین موجب تنفر بیش‌تر مصری‌ها از این جماعت و هواداران آن می‌شود و  این رفتارها به پای جوانان مصری نوشته می شود.

وی با اشاره به اینکه جماعت اخوان المسلمین مدتی است دچار سردرگمی شده است گفت:آثار مقاومت و چالش کردن جماعت اخوان المسلمین با قدرت ظاهر شده و می‌تواند تا حد زیادی به نابودی آن منجر شود.

وی خشونت طلبی، کشتار و ارعاب شهروندان از سوی برخی معترضان را اقدامی نادرست خواند که نتیجه معکوس خواهد داشت و بر سرنوشت جوانان جماعت اخوان المسلمین و رهبران آن در داخل و خارج مصر تاثیر منفی خواهد گذاشت.

الهلباوی گفت: خشونت طلبی هواداران جماعت اخوان المسلمین در سالروز انقلاب 25 ژانویه برای تحریک جوانان انقلابی دیگر است بخصوص که آنها کاملا متوجه شده اند که همه چیز تمام شده و مصر انتخابات پارلمانی را پیش رو دارد و نقشه راه کاملی را تدارک خواهد دید و بدین شکل تمام رویاهای اخوان المسلمین برای بازگشت به قدرت و حیات سیاسی بر باد می‌رود.

قاهره و چندین استان دیگر مصر در سه روز اخیر شاهد حوادث خشونت بار زیادی بود که بر اثر درگیری بین تظاهرات‌کنندگان و نیروهای امنیتی روی داد و در نتیجه آن ده ها تن کشته و بیش از یکصد تن دیگر زخمی شدند در این خشونت‌ها معترضان با بمب‌های دستی و کوکتل مولوتوف به نیروهای پلیس و اموال عمومی حمله کردند که تلفات سنگین مالی نیز برجای گذاشت.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها