امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142735
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 255
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، امر کارگردانی نسخه جدید این درام آینده نگرانه کلاسیک را فرانک بایرز به عهده دارد. بایرز که مدیر فیلمبرداری تعدادی از ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، امر کارگردانی نسخه جدید این درام آینده نگرانه کلاسیک را فرانک بایرز به عهده دارد. بایرز که مدیر فیلمبرداری تعدادی از فیلم‌های مطرح دنیای سینماست، با نسخه جدید «آلفاویل» به جمع فیلم‌سازان می‌پیوندد.

فیلمنامه این نسخه را خود وی برمبنای داستان فیلم نامه فیلم معروف ژان لوک گدار نوشته است. با این حال، بایرز می‌گوید فیلم نامه او، برداشت تازه و متفاوتی از داستان فیلم کلاسیک خواهد بود.

این فیلمنامه با توجه به فضای سیاسی معاصر و مسائل و مشکلات جامعه امروزی نوشته شده و نسبت به دنیای امروزی بی تفاوت نیست.

نسخه اصلی در سال 1965 به روی پرده سینماها رفت و از سوی منتقدان سینمایی لقب یک فیلم نوآر علمی تخیلی را گرفت.

در آن زمان گدار در اوج فعالیت های سینمایی خود بود و این فیلم هم، جنجال و سروصدای بسیار زیادی به راه انداخت.

داستان فیلم در ارتباط با یک مامور مخفی آمریکایی به نام لمی کاتون با بازی ادی کنستانتین بود، که برای یک ماموریت مهم و محرمانه به یک شهر در یک سیاره دوردست فرستاده می شود.

این شهر آلفاویل نام دارد و یک دولت اقتدارگرا در آن حاکمیت دارد. وظیفه این مامور، نجات جان یک مامور دیگر و آزادی شهر از دست این حاکم دیکتاتور است.

نسخه تازه «آلفاویل» یک فیلم مستقل و غیرمتعارف سینمایی خواهد بود و کلید فیلم برداری آن، اواخر فصل بهار سال جاری میلادی زده می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها