امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142742
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 96
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محورهای اصلی نوزدهمین همایش بزرگداشت حکیم ملاصدرا شامل فلسفه سیاسی و نظم عمومی، فلسفه علوم اجتماعی و نظم

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محورهای اصلی نوزدهمین همایش بزرگداشت حکیم ملاصدرا شامل فلسفه سیاسی و نظم عمومی، فلسفه علوم اجتماعی و نظم عمومی، فلسفه حقوق و نظم عمومی، فلسفه اخلاق و نظم عمومی، فلسفه هنر و نظم عمومی و فلسفه و کودک و نظم طبیعی است که هر یک دارای زیرشاخه‌های متعددی است.
یکی از واقعیت‌های هستی و مسائل هستی‌شناختی، مدنی بالطبع بودن است تا آنجا که امروز به سختی می‌توان تصور کرد فرد انسانی خارج از جامعه حتی قادر به حیات باشد، از سویی آنچه ضامن بقای جامعه‌ای است نظام، قوانین و قواعدی است که همزیستی افراد انسانی را میسر ساخته تا رفع نیازها و منافع هر یک، نیاز و منفعت دیگری را نابود نکند.برپایه همین اصل ساختار و نهادهای اجتماعی شکل گرفت.
نوزدهمین همایش ملاصدرا به موضوع «فلسفه و نظم طبیعی» اختصاص دارد تا هم یاداوری وظیفه خطیر فیلسوفان و متفکران هر جامعه باشد و هم میقاتی برای اهل نظر تا اندیشه خود را کنار گذارند.
زمانبندی ارسال چکیده مقالات 26 اسفند امسال، اصل مقالات 4 اردیبهشت سال آتی و برگزاری اصل همایش 31 اردیبهشت‌ماه 1394 از سوی بنیاد حکمت اسلامی صدرا است.
علاقه‌مندان برای ارسال مقالات می‌توانند به نشانی SIPRIN@MULLASADRA.ORG مراجعه کرده و دانلود نسخه PDF فراخوان مقاله نیز از اینجا امکان پذیر است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها