امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۰۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142743
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تبلیغات رسانه ای در کشورهای غربی همواره ایران را کشوری شیعه اما تندرو معرفی می ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تبلیغات رسانه ای در کشورهای غربی همواره ایران را کشوری شیعه اما تندرو معرفی می کنند که پیروان دیگر مذاهب و ادیان در آن جایی ندارند و اگر هم هستند، با سختی فراوان زندگی می کنند اما حقیقت، ورای آن چیزی است که بوق های تبلیغاتی و استکباری فریاد می زنند.
اهل سنت در ایران همانند پیروان دیگر ادیان رسمی، آزادانه زندگی می کنند، کتاب می نویسند، آداب و رسوم خاص خود را دارند و حتی نمایندگان آنها عضو مجلس شورای اسلامی هم هستند.
مستند «اهل سنت ایران» درصدد نمایاندن وضعیت واقعی پیروان مذاهب چهارگانه در کشورمان است که در این بین به بررسی زندگی و موقعیت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مردم اهل سنت که در کشورمان زندگی می‌کنند می‌پردازد.
«احمد مصطفی» تحلیل‌گر مسائل سیاسی و اهل کشور مصر راوی این مستند است؛ او با هدف پژوهش درباره‌ی موقعیت اجتماعی مردم اهل سنت در ایران، به کشورمان سفر کرده و طی پژوهش‌ های خود در استان ‌هایی که اهل سنت در آنها زندگی می کنند به گفت ‌‌و گو با علما، شخصیت ‌های تاثیرگذار و مهم و مردم اهل سنت کشورمان می ‌پردازد.
تهیه کنندگی این مستند را «محسن اسلام ‌زاده» بر عهده دارد؛ گروه سازنده برای به تصویر کشیدن دیدار احمد مصطفی با اهل سنت ایران، بیش از 11 هزار کیلومتر را در شهرهایی مختلف و استان هایی همچون گلستان، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی پیموده اند.
این مستند 60 دقیقه ‌ای سفارش مرکز مستند سازی حقیقت بوده و تحقیقات آن از بهمن ماه سال 91 آغاز و تصویربرداری در مرداد و شهریور 92 انجام شد. احمد مصطفی در این سفرها به دیدار علمای اهل سنت رفته و در دیدارهایش از زندگی اهل سنت در ایران و وحدت شیعه و سنی می پرسد.
«اهل سنت ایران» قرار است ساعت 18 روز سه شنبه هفتم بهمن و تکرار آن روز بعد ساعت 14 از شبکه افق سیما پخش شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار