امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142751
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 147
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، شان فوربس خواننده سبک هیپ هاپ که آوریل گذشته جایزه هنرمند سال را از جشنواره دیترویت موزیک اواردز دریافت کرد، به دلیل ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، شان فوربس خواننده سبک هیپ هاپ که آوریل گذشته جایزه هنرمند سال را از جشنواره دیترویت موزیک اواردز دریافت کرد، به دلیل بیماری مننژیت نخاعی حدود 9 ماه پیش شنوایی خود را از دست داد.

واشنگتن پست نوشت فوربس چهره مشهور هیپ هاپ که ناشنواست به تازگی کنسرتی روی صحنه برده و این اجرا ژانری از موسیقی ارائه می‌کند که صدها هزار ناشنوا می‌توانند به یک تجربه فرهنگی که به تازگی برای آنها شناخته شده، دست یابند. تحقیقات نشان می‌دهد که فرآیند شنیدن با وجود ناشنوایی با حس لرزش متاثر از صدای موسیقی و انتقال آن به پوست بدن صورت می‌گیرد. سپس باعث واکنش مغز می‌شود که به این صورت فرآیند شنوایی شبیه سازی و القاء می‌شود. این تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که زمان زیادی از ناشنوایی‌شان نمی‌گذرد، بخش حواس لامسه در مغز، عمل شنیدن را القاء می‌کند.

در اجرای اخیر شان فوربس، جمعیت مخاطبان ترکیبی از افراد دارای شنوایی و افراد ناشنوا بود. این کار باعث تجربه ای نو برای افراد ناشنوا و پلی میان دنیای ناشنوایان و افراد دارای شنوایی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها