امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142758
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 150
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این کارگاه آموزشی با عنوان «کاربرد قصص قرآنی در زندگی انسان معاصر» در دو شهر استکهلم و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این کارگاه آموزشی با عنوان «کاربرد قصص قرآنی در زندگی انسان معاصر» در دو شهر استکهلم و مالمو برگزار خواهد شد. همچنین، برای ارائه مباحث آموزشی - کاربردی با روش‌ و متد علم روز از عرفان نظرآهاری، از اساتید اسلام‌شناسی استفاده می‌شود.

نخستین کارگاه آموزشی روز شنبه، 11 بهمن‌ماه جاری در مرکز اسلامی امام علی(ع) و دومین جلسه روز پنجشنبه، 16 بهمن‌ماه جاری در مرکز اسلامی شهر مالمو برگزار خواهد شد.

 

* نمایشگاه هنرهای اسلامی- ایرانی در یونان برگزار می‌شود

نمایشگاه هنرهای اسلامی- ایرانی اعم از نگارگری و خوشنویسی به همت رایزنی فرهنگی کشورمان و با همکاری بخش هنر اسلامی موزه بناکی در آتن برگزار می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در دیدار مینا موریتو، رئیس بخش هنر اسلامی موزه بناکی با محمدحسین مظفری، رایزن فرهنگی ایران در آتن در رابطه با توسعه همکاری‌های موزه‌ای فی مابین دو کشور بحث و گفت‌وگو شد.

در این دیدار ، رایزن فرهنگی کشورمان به ضرورت توسعه همکاری‌های موزه‌ای فی مابین دو کشور متمدّن ایران و یونان اشاره و تأکید کرد: از جمله فعالیت‌های مهم رایزنی فرهنگی ایران در آتن، برپایی نمایشگاه نگارگری و خوشنویسی و دیگر هنرهای اسلامی _ ایرانی است.

وی به برپایی این نمایشگاه هنری در سال آینده اشاره و تصریح کرد: در نظر داریم تا این نمایشگاه را با همکاری بخش هنر اسلامی موزه بناکی در آتن برپا کنیم.

توجه به برگزاری کارگاه هنری در حاشیه نمایشگاه هنرهای اسلامی ایران

سپس، رئیس بخش هنر اسلامی موزه بناکی با استقبال از برپایی نمایشگاه هنری رایزنی فرهنگی ایران، گفت: برپایی نماشگاه آثار هنر معاصر ایران برای ما اهمیت دارد و برگزاری چنین نمایشگاهی زمینه را برای آشنایی بیشتر علاقه‌مندان یونانی به هنر ایران فراهم خواهد آورد.

وی افزود: البته بهتر است که همزمان با برپایی این نمایشگاه، کارگاه هنری توسط هنرمندان ایرانی دایر شود تا علاقه‌مندان از نزدیک شاهد خلق آثار هنری ایرانیان نیز باشند.

موریتو ضمن بیان مطلب فوق، اظهار کرد: بخش هنر اسلامی موزه بناکی برای همکاری با یکی از موزه‌های ایران آمادگی دارد و امید است تا از این طریق، همکاری با موزه‌های ایرانی نمایشگاهی از آثار قدیمی نیز در این موزه برپا شود.

وی خواستار شد: مناسب است تا همزمان با برپایی این نمایشگاه، یکی از موزه‌های ایران بتواند با چند اثر موزه‌ای در این مجموعه شرکت کند.

در پایان این دیدار، مقرر شد تا رایزنی فرهنگی ایران در آتن تصاویر آثار این نمایشگاه را برای موزه ارسال و تمهیدات لازم برای برگزاری نمایشگاه فراهم شود.

انتهای پیام/ک

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها