امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۹:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142759
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت ارشاد در نشست خبری خود در پاسخ به این سئوال که ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت ارشاد در نشست خبری خود در پاسخ به این سئوال که آیا مسئولینی از وزارت ارشاد کتاب «من این نسل» نوشته محمدرضا اسدزاده را خوانده‌اند گفت: مجوز انتشار یک کتاب در خارج از کشور به هیچ عنوان دلیلی برای توزیع آن در کشور ما نیست چرا که جمهوری اسلامی ایران بر اساس ضوابط خود اقدام به صدور مجوز می‌کند.
وی با بیان اینکه این کتاب در خارج از کشور به چاپ رسیده است اظهار داشت: «من این نسل» اسدزاده توسط هیچ شبکه رسمی در کشور توزیع نشده است و حتی طی صحبت‌هایی که بنده با اسدزاده داشته‌ام، اسدزاده عنوان کرده این کتاب در تیراژ محدود به چاپ رسیده و به هیچ عنوان در کشور توزیع نشده است.
سخنگوی وزارت ارشاد اظهار داشت: ارشاد نه مجوزی برای توزیع این کتاب دارد و نه آن را توزیع خواهد کرد علاوه بر آن اگر «من این نسل» بخواهد برای صدور مجوز به ارشاد عرضه شود حتماً مورد توجه مسئولان ممیزی قرار گرفته و بعید است که با این ساختار به این کتاب مجوز داده شود.
* بالا بودن کیفیت فیلم های فجر کار داوری را سخت کرده است
نوش آبادی در خصوص جشنواره فیلم فجر امسال گفت: فیلم های امسال براساس وجه هنری ، فنی و سینمایی مورد ارزیابی قرار گرفته اند؛ و بالا بودن کیفیت فیلم ها کار داوری را سخت کرده است.
وی گفت: فیلم های بخش بین الملل به صورت جداگانه اکران و داوری می شوند، این بخش در موقعیت زمانی و مکانی مستقل برگزار می شود.
* حبیب محبیان می‌تواند آلبوم ارائه دهد/ ارکستر ملی و سمفونیک به جشنواره موسیقی فجر نرسید
سخنگوی ارشاد اعلام کرد؛ این خواننده می‌تواند در دولت یازدهم با توجه به نگاهی که وجود دارد آلبوم ارائه دهد؛ در صورتی که آلبوم وی در راستای فرهنگ بومی و ملی کشور باشد و بدون مشکل باشد صدور مجوز برای آن بررسی می شود.
وی خاطرنشان کرد: آثار موسیقی باید در شرایط جدید ارائه شوند، تا آنها را با قوانین حاضر بررس کنیم؛ صدور مجوز به آلبوم های موسیقی در چارچوب مقرارت صورت می گیرد.
وی همچنین گفت: علی رغم تلاش هایی که داشتیم ارکستر ملی و سمفونیک به جشنواره موسیقی فجر نرسید، مشکلات مالی و تاخیر در انتخاب رهبر و اعضای ارکستر از دلایل این اتفاق است؛ البته قطعا تولیدات این دو ارکستر در برنامه های آتی به نمایش در می‌آید.
* برخورد جدی با آثار فاقد مجوز و ورود پلیس امنیت
سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برنامه ارشاد برای کتاب های ناشران که توسط برخی عوامل سودجو به صورت غیرقانونی تکثیر و توزیع می شوند، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور حمایت و صیانت از کتاب‌هایی که دارای مجوز هستند، متعهد است و نسبت به حمایت از آنها اقدام خواهد کرد.
وی افزود: هیچکس نمی‌تواند متعرض کتابی بشود که با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده ‌است. در عین حال، با کتاب‌‌ هایی که فاقد مجوز هستند، به صورت جدی برخورد خواهد شد، پلیس امنیت هم با ناشر آن هم با توزیع کنندگان آن کتاب برخورد و آن را جمع‌آوری خواهد کرد
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها