امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 142767
تاریخ انتشار: ۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مستند داستانی «کربلا حغرافیای یک تاریخ» به کارگردانی داریوش یاری که در بخش مستند سی و سومین جشنواره فیلم ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مستند داستانی «کربلا حغرافیای یک تاریخ» به کارگردانی داریوش یاری که در بخش مستند سی و سومین جشنواره فیلم فجر حضور دارد عصر امروز در تالار سوره حوزه هنری رونمایی شد.

داریوش یاری قبل از نمایش این مستند طی سخنانی گفت: پس از نمایش «کربلا حغرافیای یک تاریخ»  بیشتر دوست دارم سکوت کنم که این سکوت را از فیلم یاد گرفتم.

وی افزود: مستند «کربلا حغرافیای یک تاریخ» تلاش می‌کند دو روایت همزمان را بیان کند، اول واقعه تاریخی عاشورا در سال 61 هجری و دوم زایش حماسه ای که از درون فرهنگ های معاصر بویژه در ایران آفریده شده است.

یاری با اشاره به مراحل ساخت مستند «کربلا حغرافیای یک تاریخ» توضیح داد: تولید این فیلم 5 سال طول کشید و به نظرم با ساخت این فیلم باید اتفاقی در من می افتاد که این اتفاق رخ داد اما من هنوز تشنه هستم.

وی تاکید کرد: من وقتی با نماز، زکات و ... روبرو می‌شدم معنای واقعی آن‌ها را نمی‌فهمیدم و حسین بن علی (ع) آدرس خدا برای شد و این فیلم هدیه خدا برای من است.

بنابراین گزارش، مستند داستانی «کربلا حغرافیای یک تاریخ» به کارگردانی داریوش یاری و تهیه کنندگی بهروز مفید با رویکرد حوادث عاشورای سال 61 هجری در بخش مستند سی و سومین جشنواره فیلم فجر به نمایش در خواهد آمد.

انتهای پیام/,

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها